Progression

S velkým důrazem na designový jazyk odvozený od firemního prohlášení Relentless powerhouse přichází nová generace monoblokových a stereo zesilovačů Progression od společnosti Dan D'Agostino MAS.

Nové monobloky M550 a stereofonní výkonové zesilovače S350 jsou aktualizací 2. generace původních zesilovačů Progression z roku 2016. Tehdy zesilovače Progression nabízely audio nadšencům cenově dostupnější alternativu nebo vstupní bod k řadě Momentum společnosti Dan D'Agostino MAS. Následné vydání úsporných monobloků Relentless odstartovalo nový průmyslový design, který se ve zjednodušené estetice promítl i do nových modelů M550 a S350.

Nejviditelnější je nový systém chladiče, který má nyní eliptický tvar podobný modelu Relentless, což je konstrukce, která je mnohem účinnější a údajně výrazně zlepšuje chlazení. Kromě jedinečného a atraktivního designu umožňuje nový systém chladiče dosáhnout nižší provozní teploty, což zvyšuje spolehlivost a životnost zařízení.

Vylepšení byla použita také ve vstupních a výstupních stupních nových monofonních zesilovačů M550 a stereofonních zesilovačů S350. Výsledkem kombinace těchto prvků je zvýšení výkonu, který se nyní u monobloku M550 rozšířil na 550 W do 8 ohmů a zdvojnásobil na 2200 W do 2 ohmů. Stereofonní zesilovač S350, jak také název napovídá, má výkon 350 wattů do 8 ohmů a zdvojnásobuje se na 1400 wattů při 2 ohmech. Dan D'Agostino Master Audio Systems uvádí, že nové zesilovače jsou vybaveny 48 bipolárními výstupními zařízeními, masivním napájecím transformátorem s výkonem téměř 2 KVA a 100 000 mikrofaradů paměťové kapacity zdroje.

Výstupní zařízení NPN/PNP jsou dalšími technologickými vychytávkami z monobloků Relentless. Nový typ tranzistorů údajně poskytuje rozšířenou vysokofrekvenční odezvu, vyšší výkon (čtyřikrát více) a přesnější párové přizpůsobení. Širší bezpečná provozní obálka a vynikající linearita zesílení vedly k lepší tepelné stabilitě napříč výkonem zesilovačů. Vyšší provozní zkreslení je výsledkem připojení výstupních zařízení přímo k novým chladičům, což je metodika, která zvýšila úroveň provozu třídy A na 70 W u modelu M550 a 45 W u modelu S350.

Dan D'Agostino řekl časopisu SoundStage! Australia: "Zachovali jsme topologii Super Rail původních zesilovačů. Jednoduchá v popisu, ale složitá v provedení, Super Rail, kontraintuitivně, používá přídavné napájecí zdroje s vyšším napětím ve vstupním stupni ve srovnání s hlavním koncovým stupněm. Tato přední část s vyšším napětím poskytuje výjimečný headroom pro výstupní obvody. Výsledkem je téměř ideální provoz výstupního stupně."

D'Agostino dále řekl: "Jsem nadšený výsledkem nových zesilovačů Progression M550 a S350. Náš vedoucí inženýr Burhan Coskun vedl tento vývoj a překonal zvukové a výkonové vylepšení, které jsem specifikoval."

Přenosky Ortofon

Xavian Terza Evoluzione

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

GMG Power UNITque

AV Center

Thrill Audio

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

VOIX Premium Audio

RP Audio

Rodel Audio | hi-fi studio Praha

Dream Audio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

Kabely Supra

32 200 200 wdq

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Ale já to nepoznám

Poslední rok se – z logických důvodů – výrazně zvýšila frekvence vašich čtenářských dotazů. Všichni nakonec více či méně sedíme doma a dobrý poslech hudby a zážitky z filmů to pomáhají snášet. Spolu s někdy až nižšími desítkami dotazů denně se také zvýraznil některé zažité mýty a „legendy“ audiofilského světa.

Číst dál...

Dynaudio EMIT 200 200 avs Elfton Vigo MKII Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Hornmanufaktur - jen hudba Denon - hi-fi legenda HIFI GUIDE 200 200 amarock studio Kinki Studio

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Kohut Audio Dynamique Audio 200 200 wdq zidoo 

PASS LABS Studio Špalíček - Ostrava 24 200 200 hifistyl Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio