Acoustune

Převodníky Dongle DAC. Na trh přichází spousta převodníků s koncovkami USB-C, které nám pomáhají získat lepší kvalitu zvuku z našich Macbooků a smartphonů s Androidem, ale jejich připojení k portu Lightning iPhonu vyžaduje zavedení adaptéru - někdy i dvou - aby se zrušila správná přenositelnost. Nabízí se otázka: Proč se neobjevuje více převodníků DAC s hardwarovým klíčem, které by se připojovaly přímo k portu Lightning společnosti Apple? Odpověď se nabízí sama: MFi (Made for iPhone) - každý produkt dodávaný s konektorem Lightning by měl (teoreticky) projít certifikačním programem MFi společnosti Apple.

Jedním z takových produktů je nový AS2000 od japonské společnosti Acoustune. Jedná se o 11cm, 30g převodník s certifikací MFi a konektorem Lightning, který se připojuje přímo k iPadu nebo iPhonu. Příslibem je zvýšení kvality zvuku nad úroveň vlastního adaptéru Lightning-to-3,5mm DAC od společnosti Apple. MFI znamená, že AS2000 má dostatečně nízký odběr energie, aby mohl být hostován samotným iPhonem/iPadem a bez zásahu slipstreamového napájení. MFI také znamená, že D/A převodník uvnitř AS2000 (na koleně) omezuje jakýkoli záměr přehrávání zvuku ve vysokém rozlišení na PCM 24bit/48kHz (žádné DSD, žádné MQA).

Z vlastního seznamu produktů Acoustune se dozvídáme, že kabel, který spojuje vstup Lightning konektoru AS2000 s výstupem sluchátkové zásuvky, je vyroben z OFC mědi a má kevlarový povlak. Navíc je vybaven (jak říkají) "dvojitým kovovým pláštěm" pro lepší odolnost proti šumu.

Hlavní předností modelu AS2000 jsou vyměnitelné zásuvky pro sluchátka. V balení jsou dodávány hlavice pro 3,5 mm, 6,4 mm a - pro ty, kteří požadují vyvážený výstup - 4,4 mm Pentaconn.

Acoustune AS2000 se nyní prodává prostřednictvím japonských prodejců za 14 000 jüanů (100 Kč), což z něj činí vhodného kandidáta pro mezinárodní přepravu.

XAVIAN Concerto - výročí 25 let založení firmy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

HiFi Studio TYKON

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

CPT Praha 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

  Studio Špalíček AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies