2012 06 15 PRF Flemming Rasmussen

Přinášíme krátký rozhovor s Flemmingem Rasmussenem, zakladatelem, ředitelem a hlavním zdrojem nápadů a garantem zvuku produktů společnosti Gryphon.

HFV: Začal jste svou kariéru v audio oblasti jako dovozce a také jsem četl, že jste si vlastní přístroje začal stavět vlastně náhodou. Je dnešní Gryphon Vaším splněným snem nebo jde jen o obchod?

FR: Vždycky jsem byl audiofil a vytvářet si vlastní vybavení a cítit, že můžete výkonnost pozvednout ještě na vyšší úrovně, to je určitě prožívání snu. Ale je to také obchod. Pokud nevyděláme peníze, nemohl bych vyvíjet nové produkty a platit všechny ty, kteří pracují pro Gryphon.

HFV: Vaše produkty mají jedinečný design – uvnitř, ale hlavně venku. Cítíte, že vzhled je velmi důležitou částí nebo to prostě vychází z vlastního přístupu k vnitřním návrhům?

FR: Podle mého názoru vychází dobrý návrh ze své funkčnosti, udělat jen hezký obal je snadné. Ale k čemu je vám pěkná židle, když si na ní nemohu sednout? Jsem průmyslový designer, vím, co musí být uvnitř produktu, aby tento fungoval co nejlépe; vzhled tu nikdy neohrozí výkon, na druhou stranu je Gryphon drahá značka a u této ceny se domníváme, že si lidé zaslouží výkon A k němu pěkný design, který z vás udělá spokojeného a hrdého majitele. Věřím, že se nám podařilo uspět při hledání optimálního vyvážení.

HFV: Jaký máte rád zvuk? Co dělá podle Vás zvuk „zvláštním“ a „správným“?

FR: Mám rád „pravdu“ a nemusím zvláštní „zvuk“. Nevěříme v synergii. Pokud MUSÍTE použít konkrétní předzesilovač s TÍM JEDINÝM koncovým zesilovače, návrh není v pořádku. Tohle není jako použít páčku horké a studené vody v koupelně k dosažení ideální teploty. Je celkem snadné vytvořit něco, co bude hrát HEZKY, ale je mnohem těžší a úplně jiné vytvořit něco, co bude hrát věrně.

HFV: Co takhle nové produkty ve Vašem katalogu? Všichni se dnes vrací ke gramofonům, přechází ke streamerům nebo staví lampové či digitální zesilovače – necítíte potřebu plout s proudem?

FR: Jen mrtvá ryba pluje s proudem...

HFV: Kde vidíte budoucnost high endové reprodukce? V gramofonech? D/A převodnících? Nebo v renesanci „starých dobrých“ masivních zesilovačů třídy A či v něčem jiném?

FR: Stále tu bude poptávka po kvalitních zesilovačích, gramofonech atd. Bude menší než dnes, ale náročnější. A streamování si najde své místo a rozsah...

HFV: Je na světě někdo, o kom byste prohlásil, že je skutečně výjimečný a máte rád zvuk jeho produktů? Někdo, kdo podle Vás odvádí skutečně skvělou práci?

FR: Na světě je jistě mnoho lidí, kteří dělají dobrou práci. To tlačí ostatní k lepším výsledkům a zvyšování standardů. Pokud je konkurence malá, nepřichází ani žádný vývoj.

HFV: Přišel Vám za celá ta léta nějaký z nápadů jako opravdové překvapení? Viděl jste něco a řekl si „Proč jsem o tomhle nepřemýšlel?“

FR: V high endu je vyvíjeno jen velmi málo „nových“ věcí, je to vlastně jen vývoj a vylepšování známých technologií. Přemýšlel jsem, proč Gryphon jako první uvedl technologii zeleného biasu – je to ve své jednoduchosti první a jediný automatický systém třídy A, který není kompromisní. A stále nabízí úsporu energie.

HFV: A co Vy? Stále posloucháte hudbu nebo preferujete klidné ticho? Máte doma svou vlastní elektroniku?

FR: Poslouchám hudbu v továrně každý den. Možná, že je to testování, možná si jen chci užít poslech a hudbu. Ale jak roky plynou, došel jsem také k oceňování ticha. Doma mám malý systém na základě Mojo, protože bydlím v maličkém domě v přírodě a většinou ho používám v zimě.

XAVIAN Loudspeakers

Eurostar Ostrava

Studio TYKON

Horn Distribution

Soundstyle

200 200 hifiguide

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 300 bose

200 100 emotiva

200 200 kasaudio

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Budoucnost a minulost

Tak nám začal další nový rok... Je čas zhodnocování věcí minulých a odhodlaného plánování věcí budoucích, jak je dobrým zvykem. V prvé řadě ale hlavně vše nejlepší do nového roku, snad jste do něj vstoupili pravou nohou.

Číst dál...

200 200 voice 200 200 rpaudio 200 200 kasaudio vpi 200 200 aq 200 200 studiospalicek black friday

200 200 audio visual 200 200 cptpraha 200 200 ketos dynaudio 200 200 mareka audio 200 200 wdq 

200 200 elfton cerven 200 200 logaudio hifi home art vyprodej 200 200 psg 200 200 grandinote 

200 200 audio video kino bratislava 200 200 amarock studio 200 200 htp 200 200 kasaudio 200 200 4ce

1024 200 avspraha 2019

Luxman Česká republika