V moderních interiérech bývá zakomponování kabelů domácí audiovizuální sestavy jedním ze zásadních problémů. Projektor na stropě, televize na čisté stěně a přístroje daleko od ní,... Však to znáte. Vlastně i pokud jsou přístroje po ruce, nevzhledná kabeláž, spadající zpoza televize nemusí být každému po chuti. Nechcete-li zabudovávat kabeláž do stěn (což navíc hlavně u HDMI není z technického hlediska na větších délkách možné), je jedním z řešení dráty omezit.

Pokud potřebujete dostat signál z bodu A do bodu B a hodláte nahrazovat HDMI, jedním z řešení je DVDO Air3. Jde vlastně o extrémně jednoduchý a kompaktní set vysílače a přijímače, který kromě „obyčejného" HDMI pomůže i tam, kde je k dispozici MHL – pokud to nevíte, jde o připojení primárně pro mobilní zařízení, takže do televize s Air3 dostanete třeba i signál z iPadu a do budoucna i mnoha jiných produktů.

DVDO se chlubí, že Air3 je prvním bezdrátovým zařízením, které umí signál přenést v plném Full HD se stejnou spolehlivostí, jako kabel. Toho dosahuje díky technologii přenosu – většina konkurentů staví na 5 GHz technologii, která nejen že musí data při přenosu nenávratně zkomprimovat, ale je také v určitých situacích lehce náchylná na rušení, třeba signálem z bezdrátových sítí, které mohou v tomto pásmu také operovat. Air3 pracuje na frekvenci 60 GHz a přenáší data rychlostí až 4 Gb za sekundu, takže nejen, že není nutná žádná komprese datového toku, ale výrazně také klesá náchylnost k rušení.

Je škoda, že kvůli předpisům není možné využít potenciál silného signálu naplno (už proto, že byste zarušili kompletně celé okolí včetně vlastních zařízení), takže se nakonec dostáváme k omezení vzdálenosti přenosu signálu na pouhých 10 metrů. V běžných podmínkách to samozřejmě stačí, ale jakákoliv zeď, či dokonce i překážka v podobě procházejícího člověka signál s největší pravděpodobností zastaví. Na druhou stranu, v rámci dosahu ani nepoznáte, že mezi zdrojem a zobrazovačem nevede kabel – obraz je jednoduše perfektně ostrý a barevný. Třeba Blu-ray „Gravitace" ukazuje rychlé, ničím nezpomalované 3D – jednoduše jako při použití kvalitního HDMI kabelu.

Instalace DVDO Air3 je maximálně jednoduchá – stačí připojit HDMI kabel do vysílače (ten musí být v zásuvce) a vyvést kabel z přijímače do zdroje; přijímač je napájen přes USB, takže bohatě stačí využít volný port v televizi, kupříkladu. Pak už jen stisknete jedno tlačítko, přístroj se v řádu sekund spárují a je to, pouto je nepřerušitelné. Nevýhodou je přítomnost jediného HDMI na vstupu, takže více zdrojů musíte táhnout buď přes A/V receiver, nebo ručně přehazovat kabel (což trošku ničí výhodu bezdrátového komfortu).

Pro optimální výkon na sebe zařízení však musí vidět – třeba pro instalaci za televizor dodává výrobce zvláštní, ale jednoduše použitelný držák.

DVDO Air3 není dokonalý, to ale není nic. Nejvýraznějším limitem slibné techniky je určitě vzdálenost, na kterou dokáže přenášet obraz a zvuk a nutnost pro 100% výsledek buď zajistit přímou viditelnost vysílače a přijímače, nebo si důsledně vyhrát s odrazy ode zdí – prostě asi jako u dálkového ovládání. Výhodou je skutečně perfektní kvalita obrazu a zvuku, podpora 3D a možnost užít si přes Air3 jakýkoliv, i ten nejmodernější audiovizuální materiál. A co je nejlepší – DVDO Air3 vás vyjde v podstatě na stejné peníze jako kvalitní HDMI kabel.

Kč 10 990,- (set vysílač + přijímač)

--- --- --- --- ---

KLADY

+ jednoduché, rychlé a prostorově a technicky nenáročné řešení

+ obraz i zvuk bez ztráty kvality

ZÁPORY

- přes teoretické schopnosti omezení na hodně krátkou vzdálenost

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: WDQ | www.wdq.cz 

XAVIAN Loudspeakers

Eurostar Ostrava

Studio TYKON

Horn Distribution

Soundstyle

200 200 hifiguide

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 300 bose

200 100 emotiva

200 200 kasaudio

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Budoucnost a minulost

Tak nám začal další nový rok... Je čas zhodnocování věcí minulých a odhodlaného plánování věcí budoucích, jak je dobrým zvykem. V prvé řadě ale hlavně vše nejlepší do nového roku, snad jste do něj vstoupili pravou nohou.

Číst dál...

200 200 voice 200 200 rpaudio 200 200 kasaudio vpi 200 200 aq 200 200 studiospalicek black friday

200 200 audio visual 200 200 cptpraha 200 200 ketos dynaudio 200 200 mareka audio 200 200 wdq 

200 200 elfton cerven 200 200 logaudio hifi home art vyprodej 200 200 psg 200 200 grandinote 

200 200 audio video kino bratislava 200 200 amarock studio 200 200 htp 200 200 kasaudio 200 200 4ce

1024 200 avspraha 2019

Luxman Česká republika