Orchard Audio Starkrimson Mono Ultra Premium

To je od vynálezu třídy D definice vývoje zesilovačů, aktuálně potvrzená novinkou amerických Orchard Audio (zas menší, zase s větším výkonem; krabička 30 na 30 ani ne 6 kilo a 500 wattů, majitelům "klasických" zesilovačů snad neprozrazovat špičku 1000 Watt - to vše, krom toho výkonu, menší - s bonusem stejně miniaturních cen). Hodně z nás stále preferuje řešení "vícekrabicového" monobloku, se separátním napájením (a 2. sestavu v lampách), co oba kanály zaberou místo jako 1 pohovka určená k jejich poslechu. Cenu a spotřebu mají jak.. pick-up s velkoobbjemovým V8, že podobných výkonů dosahuje krabička se spotřebou PHEV Priusu (kolem 1 litru - a taky nemíval výkon 223 koní), krabička co je malá lehká levná (super)výkonná a - to už je absolutní děs běs hrůza - ona navíc nehraje (vůbec) špatně! Tak o té dnes - tahle nová se jmenuje Starkrimson Mono Ultra Premium.

Orchard Audio Starkrimson Mono Ultra Premium

Základní přístup výrobce  Orchad Audio je definovaný heslem všeho málo (rozměrů, hmotnosti, ceny) jen výkonu moc, přerůstá i do všeho dalšího k tomuto zesilovači - výše jsme např. vyčerpali celou zásobu fotografií novinky - a velmi brzy veškeré údaje k ní. Značka vyrábí i další produkty - obr. níže PecanPi+ Streamer Premium Ultra - předzesilovač, streamer, DAC a sluchátkový zesilovač, používající technologii AKM VELVETSOUND®

Orchard Audio PecanPi+

Orchard Audio PecanPi+

Orchard Audio jsou "boutique audio company" (malá společnost, která nabízí vysoce specializované služby nebo produkty) tahle konkrétně DAC, streamery a zesilovače (v poměru k cenám a rozměrům) špičkové třídy a Starkrimson Mono Ultra Premium představuje vrchol jejich vývoje - nejmodernější monoblokový audio výkonový zesilovač využívající špičkovou technologii nitridu galia (GaN) k poskytování bezkonkurenčního výkonu (prý - říká majitel firmy Leonid, říká se mu Leo Ayzenshtat) s bonusem detailů a čistoty v cenové hladině nepředstavitelných. Čemuž se snad dá i věřit - foto níže (zmiňovaný) Starkrimson Mono Premium (bez Ultra) 

Orchard Audio Starkrimson Mono  Premium

VLASTNOSTI a SPECIFIKACE: (Starkrimson Mono Ultra Premium)
Výkon:
¤ 250 watt do 8  Ω
¤ 500 watt (peak 1 000 watt) do 4 Ω
Napájecí zdroj: 1200W (s přídavnou kapacitou 43 600uF)
Plně vyvážený design: od vstupu až po výstup (minimalizuje šum a zkreslení)
Technologie Gallium Nitride (GaN): technologie GaN v kombinaci s proprietárním designem Orchard Audio zajišťuje bezkonkurenční účinnost a přesnost
Design: šasi z broušeného hliníku s moderní estetikou 
Barvy: vidíte na fotografiích - černá
Rozměry: 31 x 35,3 x 11,6 cm
Hmotnost: 5,9 kg
Doručení (po USA): zadarmo (přestěhovat se do USA nebo do Japonska, těžká to audiofilova volba)

Orchard Audio Starkrimson Mono Premium

Znalci nabídky Orchard Audio znají model Starkrimson Mono Premium (bez přídomku ULTRA) - mono výkonový zesilovač s výkonem 150 watt do 8 i 4 Ω. Verze Ultra dědí mnoho funkcí, ale umí mnohem více výkonu (špičkových 1000 Watt/4 Ω). Rychlou evolucí prošly zesilovače Orchard Audio s pomocí vlastního vyváženého modulátoru s dvojitou zpětnou vazbou, umožňující  plně vyváženou konstrukci od vstupu k výstupu pomocí přemostěných výkonových stupňů GaN, evoluce od Starkrimson (150 Watt) po dnešní Ultra novinku, která nevytváří téměř žádné teplo a je stabilní od 1 do 16 Ω.

Technologie založená na polovodičích vyrobených z nitridu galia (GaN) zajišťuje, že zesilovače Starkrimson mohou spínat přibližně 800 kHz, což je 2 až 3x rychleji než tradiční zesilovače třídy D - postavené na křemíkových tranzistorech. Tento extra rychlý obvod umožňuje použití jednoduchého LC filtru (cívky a kondenzátoru), který zesilovači nedává prakticky žádný fázový posun od DC (0 Hz) do 30 kHz. Jak zdůrazňuje Leo Ayzenshtat: „Filtr je velmi důležitou součástí zesilovače třídy D a zesilovače Starkrimson používají velmi předimenzované, kvalitní, bezkyslíkaté měděné (OFC) cívky a  špičkový filmový kondenzátor..

Pouzdro Starkrimson Mono Ultra Premium je z kartáčovaného černého hliníku (jiné barevné varianty nejsou). Na vrchní straně je vyrytý název a logo značky Orchard Audio. (obr. níže i výše pod SPECIFIKACEmi - "obyčejná" verze bez Ultra)

Orchard Audio Starkrimson Ultra Premium

Doporučené ceny:
Pecan Pi+ Streamer Premium - 1.499,95 USD
Starkrimson Mono Premium - $1.249,95 (kus)
Starkrimson Mono Ultra Premium - 2.499,95 USD (za ks! fanoušci stereo a majitelé 2 reprosoustav - tedy x2; dostupnost od září, kdo objedná hned sleva $350; plus znáte to je to cena v USA - ceny jsou vždy pouze orientační, konkrétní koncová cena v daném místě záleží na lokálním DPH a dalších ekonomických faktorech jako cena dopravy, clo..)

Orchard Audio Starkrimson Mono  Premium

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

Audio Video Kino Bratislava 2024

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies