AKTUÁLNÍ VÝPRODEJ REDAKČNÍCH KOMPONENTŮ

Plně funkční krásné kousky, které prostě jen zbytečně a dlouho leží nevyužívané v redakční sbírce. Udělejte si radost.

PŘEHLED ZDE

 

 

Vertere DG-1 S

Touraj Moghaddam, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Vertere, dnes oznámil, že mnohokrát oceněný gramofon DG-1 byl aktualizován a vylepšen.

Od uvedení mimořádně inovativního a velmi oblíbeného přehrávače DG-1 na trh uplynuly tři roky a tři měsíce. Tyto tři roky byly jako celý život ve standardních letech s pandemií, komplikacemi a nedostatkem v dodavatelském řetězci a mnohonárodní inflací. Má to však jednu výhodu - Touraj měl díky tomu čas na přemýšlení; jak si každý, kdo Touraje dobře zná, uvědomuje, čas na přemýšlení vždy znamená vylepšení produktu. Zajímavá doba přináší zajímavé produkty. "Zlepšení reprodukce hudby o milion drobných krůčků - některé nejsou tak drobné." Model DG-1 S bude k dispozici v září 2022.

Vylepšení DG-1 S přináší vyšší rozlišení reprodukce, větší dynamické kontrasty a lepší stereofonní separaci s větší přesností při současném zachování muzikálnosti, kterou DG-1 poskytuje s velkým přehledem.

Shrnutí vylepšení DG-1 S

Vylepšené ložisko talíře - přesné obrábění a leštění má vyšší toleranci, přičemž odchylka se statisticky snížila na polovinu. Mimořádně hladký povrchový otvor s přesnou kuličkou s interferenčním uložením z karbidu wolframu přináší nižší hlučnost, nižší dunění, nižší námahu pro motor a menší variabilitu otáčení.

Raménko Groove Runner S - Nosník raménka je nyní vyroben z pětivrstvého polymerového laminátu spojeného s druhým pětivrstvým polymerovým laminátem. Mezi oběma lamináty je přilepen nosič signálu flex PCB. Profil raménka a ložiska zlepšil sladění protizávaží/nosiče/náhlavní desky/kazety.

Vylepšená ložiska raménka - Vertikální ložisko s kevlarovým vláknem je nyní nastavitelné na tah a azimut. Horizontální ložisko s nylonovým vláknem je nyní vybaveno s větší přesností, aby byla zajištěna ještě větší konzistence.

Nový software Motor Drive umožňuje oddělené nastavení ve dvou krocích, nejprve sinusové napětí a poté nastavení kosinusové vlny v konečné fázi pro absolutně nejnižší hluk a vibrace. Vylepšená vazba mezi třemi sokly - zlepšuje odporové tlumení a snižuje hlučnost.

Pozadí konstrukce

Společnost Vertere Acoustics je známá především díky svým extrémně špičkovým konstrukcím, které si oblíbili audiofilové po celém světě. Gramofon Reference RG-1 a gramofonové raménko Reference konkurují těm nejlepším na světě.

Nový gramofon DG-1 S Dynamic Groove se zaměřuje na méně extrémní zákazníky hnané výkonem, kteří téměř potřebují nastavení Plug and Play. Z průzkumu společnosti Vertere vyplývá, že tento zákazník chce snadné nastavení a používání, ale ne na úkor možnosti budoucího upgradu.

Navrhnout gramofon, který se bude prodávat za 3550 liber (4148 eur, 4995 australských dolarů) včetně kazety Magneto, když se stávající konstrukce značky mohou prodávat za 200 tisíc liber, vyžaduje přístup zpět k základům. Převzetí jeho stávajících nápadů, snížení kvality materiálu a uvolnění tolerancí by nebylo Tourajovou cestou.

Návrat k základům zahrnoval prozkoumání každého konstrukčního prvku, přehodnocení způsobu, jakým gramofony fungují, a odstranění všech zbytečných prvků, které stály v cestě hlavnímu cíli: přiblížit posluchače co nejblíže k jeho hudbě.

Vše bylo přepracováno a zkonstruováno znovu, od podstavce až po rameno a jeho ložiska, přičemž byly rozvinuty některé základní principy systému pro přehrávání desek a jiné byly zcela přehodnoceny.

Touraj Moghaddam Výsledkem je elegantní gramofon, který vypadá jako žádný jiný. Vychází z konstrukce referenčních modelů a přináší vynikající výkon a snadné ovládání za nově dostupnou cenu.

"Práce gramofonu je velmi jednoduchá a velmi lineární," říká Touraj Moghaddam, "nejpřesnější měření něčeho, co projde kolem stylusu a každý centimetr ho přehodí ze strany na stranu více než 1000krát."

XAVIAN Aria | mimořádně citlivé regálové reprosoustavy

Perfect Sound Group

DENON SHOP | e-shop hi-fi a domácí kino

AV Center - hi-fi studio Praha Vinohrady

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

Mareka Audio

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

High-End Audio Studio

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Nakupujte! Nebudou!

Ceny, respektive jejich nárůst, nepřiměřenost, výška či cokoliv, co se zrovna namane na jazyku (či přesněji pod prsty) při shlédnutí mnoha posledních novinek a recenzí, jsou tématem mnoha místních komentářů. Ty často opakují téma „To za to už nestojí“ nebo „To je zlodějina“. Jenže mám špatnou zprávu – bude to o dost horší.

Číst dál...

200 200 avs 200 200 elfton 2021 200 200 rodel audio 200 200 hifiguide Panter | dovozce značek Sennheiser a ProAc

Musical Fidelity

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Výhodné sestavy domácího kina Denon a Polk Audio

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies