Schiit Tyr

Společnost Schiit Audio představila diferenciální monoblokový výkonový zesilovač Schiit Tyr, vlajkovou loď své řady zesilovačů.

Je vybaven napájecím zdrojem s tlumivkou na vstupu a přináší old-skool techniky do moderního výkonového zesilovače, který zahrnuje také unikátní topologie a inteligentní dohled a ochranu.

MONOBLOKOVÝ ZESILOVAČ SCHIIT TYR
S výkonem 200 W na kanál do 8 ohmů a 350 W na kanál do 4 ohmů by měl Schiit Tyr poskytnout dostatek výkonu pro téměř každý reproduktor.

"Tyr je náš koncový reproduktorový zesilovač," řekl Jason Stoddard, spoluzakladatel a vedoucí analogového designu společnosti Schiit. "Mike Moffat chtěl vyrobit zesilovač s tlumivkovým vstupem už léta - doslova 30 let, hráli jsme si s nimi už na začátku 90. let - a teď se nám to konečně podařilo."

OLD SKOOL VSTUP S TLUMIVKOU
Napájecí zdroje s tlumivkovým vstupem jsou starou technikou, od které se z velké části upustilo kvůli ceně a hmotnosti tlumivky.

Jason nám řekl: "Například tlumivka v Tyru má stejnou velikost jako napájecí transformátor a váží přibližně stejně - 12 liber. Tlumivky uchovávají energii, podobně jako moderní kondenzátorové baterie, a pomáhají zajišťovat velké rezervy výkonu v Tyru".

NEXUS A KONTINUITA
Výkon Tyru však není jen výsledkem tlumivky, zálohuje ho také kondenzátorová banka 160 000uF a na každém kanálu je použito 24 15ampérových výstupních zařízení v diferenciální, Schiitem patentované konfiguraci Nexus™ a Continuity™.

"Nexus je naše vlajková loď, diskrétní, diferenciální topologie," řekl Jason Stoddard. "Umožňuje zesilovači Tyr bezproblémově přijímat jak symetrické vstupy XLR, tak single-ended vstupy RCA bez nutnosti konverze obou, čímž je zachována integrita původního signálu. Je spojena se zdokonaleným výstupním stupněm Continuity™ s konstantní vodivostí, který rozšiřuje výhody provozu ve třídě A i mimo její obálku. Přesto je Tyr zkreslený na 5 W stálého proudu třídy A, takže pro mnoho aplikací zůstává ve třídě A."

VYVÁŽENÉ VSTUPY
Tyr obsahuje také komfortní a ochranné funkce, které se hodí pro moderní zesilovač. Nabízí přepínatelné single-ended nebo symetrické vstupy, stejně jako na přední straně umístěný přepínač pohotovostního režimu, který zesilovač zbaví předpětí, ztlumí vstupy a výstupy a sníží odběr stojatého proudu na pouhých 5 až 6 wattů. Ochrana proti nadproudu, přehřátí a vysokému stejnosměrnému proudu je řízena vlastním, mikroprocesorem řízeným inteligentním operačním systémem Schiit.

VYROBENO V USA
Stejně jako všechny produkty Schiit je i Tyr vyroben v USA, konkrétně navržen a vyroben v Kalifornii. Převážná většina celkových nákladů na výrobek, včetně šasi a PC desek, jde na vrub amerických firem vyrábějících v USA.

SCHIIT TYR MONOBLOCK AMPLIFIER CENA A DOSTUPNOST
Schiit Tyr se prodává za 1599 USD za kus. Pro stereo jsou potřeba dva.

XAVIAN Concerto - výročí 25 let založení firmy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

HiFi Studio TYKON

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

CPT Praha 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

  Studio Špalíček AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies