Abacus Ampino

Miniaturní zesilovač od společnosti Abacus Electronics používáme v naší každodenní redakční práci již řadu let. Nominálně nemá zrovna bujaré výkonové rezervy (2× 50 W), ale o to víc překvapí dobrá kontrola, kterou nad reproduktory vykonává, a tónově neutrální a hudebně plynulý chod. Ne nadarmo získal Ampino 15 Dolifet ocenění fairaudio's favourite. Reproduktorová svorka, která se ve skutečnosti dodávala s pružinovými svorkami, byla poněkud zvláštní, takže pokud jste chtěli připojit reproduktorové kabely s banánky nebo vidlicovými svorkami, bylo nutné použít adaptéry.

Abacus Ampino 20 Dolifet - Koncepce a technologie
U čerstvě vydaného nástupce modelu Abacus Ampino 20 Dolifet se to změnilo: na zadní straně zesilovače je nyní "správný" terminál pro připojení dvojice reproduktorů - reproduktorové pásky s obvyklými koncovkami nyní pasují bez otravných adaptérů. Dobrá věc. Mezi další vnější změny patří mírný facelift - větrací otvory jsou nyní na boku v horní části - a nová barevná verze: Ampino 20 Dolifet je nyní za příplatek k dispozici také v černé barvě (viz obrázek výše).

Abacus Ampino 20 Dolifet zevnitř
Pohled dovnitř zařízení Abacus Ampino 20 Dolifet. Malý zesilovač lze použít také jako plnohodnotný zesilovač, pokud je třeba zesílit pouze jeden zdroj.

Základní koncepce samozřejmě zůstává stejná: Abacus Ampino 20 Dolifet je výkonový zesilovač nebo integrovaný zesilovač pro minimalisty - tj. s ovládáním hlasitosti, ale pouze s jedním vysokoúrovňovým vstupem (cinch). Speciální technologie "Drain Output Load Independent Field Transistor" (Dolifet) má být zodpovědná za mimořádně dobrou kontrolu reproduktorů a umožnit obvodu zesilovače pracovat do značné míry nezávisle na připojené zátěži. V novém modelu však bylo podle společnosti Abacus Electronics řízení výstupního stupně navrženo s ještě nižší impedancí, což by mělo vést k ještě většímu řízení a šířce pásma.

Přenosky Ortofon

Xavian Terza Evoluzione

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

GMG Power UNITque

AV Center

Thrill Audio

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

VOIX Premium Audio

RP Audio

Rodel Audio | hi-fi studio Praha

Dream Audio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

Kabely Supra

32 200 200 wdq

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

Dynaudio EMIT 200 200 avs Elfton Vigo MKII Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Hornmanufaktur - jen hudba Denon - hi-fi legenda HIFI GUIDE 200 200 amarock studio Kinki Studio

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Kohut Audio Dynamique Audio 200 200 wdq zidoo 

PASS LABS Studio Špalíček - Ostrava 24 200 200 hifistyl Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio