Třetí díl našeho volného seriálu o řízení domácnosti, neboli o chytrém bydlení se bude věnovat dalšímu z dobře známých systémů – spolu s AMX (nejen) v České republice totiž NuVo drží drtivý podíl na trhu střední třídy, tedy u typických domácností; americká firma sice nemá zrovna dlouhou historii, ale čerpá ze zkušeností téměř stoletých.

TROCHA HISTORIE

Eurostar Ostrava

Společnost EUROSTAR Ostrava s.r.o. byla založena v roce 1992 a specializuje se na dovoz a distribuci HIFI techniky vyšších kategorií, na trh dodává například značky DENON, BOWERS & WILKINS, KOSS, ROTEL, CLASSÉ, CANTON, INAKUSTIK a NUVO. Zboží je prodáváno výhradně v síti autorizovaných, pečlivě vybraných prodejců, jenž dokáží poskytnout zákazníkovi kvalitní služby. Prioritou je je zajištění servisu a technické podpory. Velmi exkluzivní službou je doživotní záruka na sluchátka firmy KOSS, o jejíchž výhodách se již přesvědčilo mnoho spokojených uživatelů.

NuVo

Americký výrobce multizónových aplikací NuVo není na trhu žádným nováčkem. Základy firmy lze najít již v roce 1924, kdy byla založena její pramáti, firma Davitt & Hanser Music Company. V průběhu času a generací se společnost transformovala na Hanser Holding International (známější pod iniciálami HHI), který proslul výrobou a distribucí známých značek Kustom Amplification a B.C. Rich Guitars. Značka NUVO je dnes součástí skupiny Hanser Music Group (nástupce HHI) a sídlí společně s dalšími značkami skupiny (Kustom Amplification, B.C. Rich Guitars, Traben Bass Guitars, chceme-li jmenovat jenom ty známější) ve městě Cincinnati v americkém státě Kentucky. Samotná značka NuVo jakožto specialista na funkční a spolehlivé multizónové aplikace s přehledným a intuitivním ovládáním se na trhu objevila v roce 2002 a již v roce 2003 nabídla zákazníkům svůj první dnes již klasický systém: Čtyř zdrojové a čtyř zónové Classic Simplese. Nabídka značky se od té doby rozrostla a v současné době si zákazníci mohou vybírat ze systémů Simplese, Essentia, Concerto, Renovia.a nově také NuVo Wireless.
Firma se zabývá nejen vývojem nových systémů, ale i podstatnou inovací stávajících. Jako příklad mohou sloužit stále nové a nové jazykové lokalizace některých systémů, včetně českého jazyka.

CO NABÍZÍ?

NuVo

Zdroj detailních informací: http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/katalog/75-NuVo/ 

Co to je?

NuVo dělí svůj katalog, jehož obsahem nejsou klasické řídící, ale pouze multiroom audio řešení, do tří úrovní, respektive do dvou klasických balíčků a jednoho alternativního. Pro méně náročné instalace a menší prostory se hodí řada Simplese, která v podstatě jen distribuje signál do čtyř zón ale ovládání připojených zdrojů zvuku je možné jen jejich dálkovým ovladačem. Klávesnice v dané zóně přijme signál z dálkového ovladače zdroje (ale proč nevyužít nějaké univerzální, programovatelné),který pak systém přenese k danému komponentu. Nevýhodou je tedy nutnost používat tento dálkový ovladač,stejně jako na panelech neviditelná zpětná vazba. S trochou praxe se ale i s takovým řízením dá snadno žít.

Parametry: http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/1124-simplese-generation-d/?katID=240 

Sofistikovanějším řešením jsou systémy Essentia a Grand Concerto, které nabízejí programovatelné klávesnice s displejem (jejichž tlačítkům lze přiřadit libovolné funkce pro ovládání zdrojů zvuku) a umožňují připojení firemních zdrojů zvuku (například hudební server či analogový tuner) u kterých na displeji zprostředkují i potřebné informace. Například Grand Concerto již nabízí ozvučení 8 zón, z toho celkem 6 je zesílených (do dvou dalších vede pouze linkový signál). To povětšinou stačí i pro náročnější prostory, pokud náhodou nikoliv, je k dispozici expandér, zdvojnásobující tyto hodnoty. 6 šiřitelných zdrojů signálu pak už stačí jistojistě i těm nejnáročnějším.

Parametry: http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/1126-grand-concerto/?katID=240 

Alternativou k luxusnímu Grand Concerto je systém Renovia. Jakkoliv je u velkých systémů zásadní promyslet jejich integraci předem, pokud už to z jakéhokoliv důvodu není možné, ale vy se nechcete vzdát luxusu velkého systému, přičemž nehodláte rozkopávat zdi a rozvádět kabeláž, dokonalým řešením je právě Renovia. Ta signál posílá po elektrické síti 230 V a umí využít všechny klasické přístroje NuVo katalogu (kromě integrovaného AM / FM tuneru třeba streamer NV-MPS4). Voilá, elegantní řešení je na světě.

Parametry: http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/1711-renovia/?katID=240 

Katalog NuVo je také úžasný ve své celistvosti – nabízí vše od řídících jednotek, přes drátové i bezdrátové panely, vestavné interní a externí reprosoustavy, reprosoustavy nenápadné (vypadající jako kámen) a odolné vlhku a vodě, napojení PC jako dálkového ovládání a zdroje signálu a další život zpříjemňující věci.

Kolik za to?

NuVo je opravdu velmi škálovatelný systém, navíc razí politiku, že cena je stejně individuální jako požadavky a možnosti každého uživatele. Náročnost právě vašeho projektu vám rád sdělí jakýkoliv autorizovaný integrátor; jejich seznam můžete najít na konci tohoto textu. Řádově se ale pohybujeme v částkách od 100 000,- Kč výše (ostatně tak jako u každého podobného systému). Vrchní stroj je omezený pouze vaší fantazií.

Pro koho je typicky vhodný?

Pro ty, kteří plánují stavební projekt či výraznou rekonstrukci nemovitosti. Pro plnohodnotné využití je ideální rozvést kabeláž ve zdech (ačkoliv ozdobná lišta samozřejmě také udělá svoje) a zakončit ji v zásuvkách a panelech na požadovaných místech. Typickým klientem by mohl být majitel velkého bytu, kde využije alespoň čtyři zóny, případně adekvátně velkého domu.

Výhodný je také pro toho, kdo nechce příliš do hloubky řešit technické detaily – integrátoři prodávají NuVo vždy jako celý balíček dle počtu ozvučovaných zón, vy si jen vyberete co všechno má systém umět, či bez čeho se dokážete obejít. Viz výše stručná charakteristika jednotlivých verzí systému.

Výhody

+ možnost naprosto dokonalého šíření hudby / zvuku

+ široký výběr komponentů a funkcí v různých cenových relacích

+ spolehlivost a stabilita (dle hesla „zapni a zapomeň")

+ garance kvality implementace, držená díky úzké a pravidelně školené síti integrátorů

+ možnost využít systém Renovia a rozvod po elektrické síti

NuVo Wireless

Zdroj detailních informací: http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/katalog/423-bezdratovy-multiroom/ 
Naše recenze: http://www.hifi-voice.com/inteligentni-bydleni/897-NuVo-wireless.html 

Co to je?

Dostupný, kompaktní a snadno použitelný systém, až překvapivě podobný zavedené elektronice SONOS. Jde o jednoduchý multiroom, který bychom snad mohli označit za přenosný – nepotřebuje pro svou funkci nic víc, než elektrickou zásuvku a v případně LAN kabel; pokud se druhému jmenovanému chcete vyhnout, budete potřebovat do centra své sestavy (a to doslova)

Kolik za to?

NuVo Wireless je velmi dostupný systém, nižší model NV-P100 stojí 12 490,-, vyšší NV-P200, který se vyplatí díky širší výbavě a vyššímu výkonu výrazně více, pak 15 990,-. Bezdrátová centrální jednotka NV-GW100 pak přijde na 5 990,-. Úkrokem směrem k „profi" multiroom řešením z firemního katalogu je model NV-P3100 za 36 990,-, který v jednoduchém šasi pro rackové umístění skrývá trojici NV-P100 a nechává uživatele ochutnat komfort opravdu dospělého multiroom řešení za akceptovatelné peníze.

Pro koho je typicky vhodný?

Pro toho, kdo již nemůže (nebo samozřejmě nechce) instalovat velký multiroom, kdo ví, že se bude brzy stěhovat, kdo je teprve na začátku zkoumání kouzla vícezónového šíření hudby a také pro toho, kdo chce mít možnost investovat nejprve méně, později pak snadno přidávat a přidávat a přidávat další zóny (ačkoliv NuVo tvrdí, že počet zónových jednotek by se neměl v jednom systému přehoupnout přes 16, prý je možné vše – a 16 zón už opravdu, ale opravdu stačí). NuVo Wireless také osloví milovníky trendů a moderních technologií – BlueTooth, aplikace pro mobilní zařízení a podpora AirPlay a Media Player protokolů, přičemž zůstává zachována i klasická „dospělá" multiroomová funkce maticového řízení a sdílení zdrojů napříč všemi zónami. Navíc NuVo Wireless lze snadno upgradovat na „plnohodnotný" systém, respektive jej do „velkého" systému začlenit.

Výhody

+ kompaktní, jednoduchý, stylový a levný systém

+ možnost si snadno vše nastavit svépomocí

+ funguje po „počítačových" kabelových rozvodech i bezdrátově na dlouhou vzdálenost

Nevýhody

- postrádá (dočasně?) ovládací aplikaci pro stolní počítače

VIZITKA SPOLEČNOSTI

Eurostar Ostrava
Čestlice 271
251 70 Dobřejovice u Prahy

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
web: www.eurostar-ostrava.cz 
tel.: +420 323 606 877

seznam integrátorů systému NuVo: http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/prodejci/ 

Přijďte si poslechnout Xavian Quarta

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

AV Integra - akce Peníze zpět 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation 200 200 psg 200 200 wdq zidoo 

Gramofon VPI Studio Špalíček - Ostrava 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio