M2Tech Amp

Řada M2Tech Rockstar dostává do své nabídky digitálních komponentů tradičnější analogový přírůstek - monoblokové zesilovače Larson ve třídě A.

Z technologického hlediska je zesilování ve třídě A spojeno s koncovými stupni s vysokým předpětím, velkými chladicími systémy, aby bylo možné monitorovat nevyhnutelné teplo, a masitými napájecími zdroji, které přispívají k fyzicky velkému komponentu. Po zvukové stránce a za stejných podmínek může čistý zesilovač třídy A poskytnout tu nejlepší kvalitu zvuku.

Monitory M2Tech Larson údajně poskytují skutečnou, čistou třídu A, aniž by zabloudily do třídy A/B jako většina konstrukcí (je zde samostatný napájecí zdroj). Zatímco jiné zesilovače, o nichž se říká, že jsou "třídy A", poskytují několik wattů třídy A do zátěže s vysokou impedancí, aby se pak ve zbytku svého jmenovitého výstupního výkonu nebo při zátěži s nízkou impedancí převedly do třídy A/B, zesilovač Larson údajně zůstává v plné třídě A až do svého plného jmenovitého výkonu. Uvedená jmenovitá hodnota třídy A je udávána jako 20 W do 8 ohmů a 40 W do 4 ohmů, s kapacitou 30 W do 2 ohmů.

Zesilovače Larson jsou stylizovány do estetického jazyka, který odpovídá sérii M2Tech Rockstar. Ačkoli je půdorysná plocha menší než u zesilovačů monstrózních rozměrů, které jsou obvykle spojovány s čistou zesilovací třídou A, vysoká konstrukce umožňuje rozsáhlou plochu chladiče, aby bylo možné kontrolovat vysoké vnitřní teploty související s konstrukční topologií. Univerzální napětí zajišťuje spínaný napájecí obvod. Zadní panel je vybaven symetrickými konektory XLR a single-ended konektory RCA (přepínatelnými a včetně polohy "Mute") a vysoce kvalitními reproduktorovými vazebními sloupky.

M2Tech tvrdí, že monoblokové zesilovače Larson jsou schopny řídit náročné impedanční zátěže reproduktorů, a společnost skutečně uvádí, že při vývoji zesilovačů bylo použito několik obtížně řiditelných reproduktorových soustav.

Zakladatel společnosti Marco Manunta řekl "[zesilovač Larson], Je založen na klasickém, chytrém obvodu, který se datuje do úsvitu polovodičové éry, obvodu, který se podobá obvodu jednosměrného triodového lampového zesilovače. Koncový stupeň je založen na kolektorovém výstupu zkresleném proudovým generátorem." Dále uvádí: "Ačkoli se jmenovitý výkon může zdát na moderní poměry poměrně nízký, proudová schopnost a přetížitelnost zesilovače Larson, velmi podobná dobře navrženému single-ended triodovému zesilovači, dává posluchačům pocit mnohem vyššího výkonu."

Xavian Terza Evoluzione

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

200 200 soundstyle

Dream Audio

Mareka Audio

Dynaudio EMIT

05 200 200 tykon

Fischer&Fischer high end reprosoustavy

Amarock Studio | KEF - PASS LABS - HARBETH

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

Hornmanufaktur - jen hudba 16 200 200 cpt 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk HIFI STYL

    Bowers & WIlkins Zeppelin

PASS LABS Studio Špalíček - Ostrava Marantz AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Audio Video Show Praha 2022

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies