Bluesound HUB

Novinka od Bluesoundu: HUB, síťové příslušenství, které streamuje výstup z gramofonu do kompatibilních síťových koncových zařízení, jako jsou Bluesound NODE a POWERNODE, nebo řada bezdrátových reproduktorů.

Příklad: poslední týden můj gramofon nečinně seděl, jeho vzdálenost od zesilovače byla příliš velká na to, aby ho překlenulo jakékoli analogové propojení. Kdybych však měl k zesilovači připojený Bluesound NODE, mohl bych výstup gramofonu připojit ke vstupu MM gramofonového stupně HUB a vytvořit tak síťový audio most mezi oběma zařízeními Bluesound. Kromě toho by mi HUB umožnil streamovat výstup gramofonu do POWERNODE, který pohání dvojici reproduktorů v patře.

Nyní přichází zápletka: HUB má na zadním panelu také linkový vstup pro připojení gramofonového stupně nebo jiných analogových zdrojů. Nechybí ani vstupy TOSLINK a koaxiální vstup pro herní konzole, přehrávače CD a starší hudební streamery. Kdo se obává latence, měl by si všimnout, že HUB obsahuje vstup HDMI eARC, který pravděpodobně zachovává věrohodnou synchronizaci rtů při streamování zvuku z chytrého televizoru přes síť do zařízení NODE nebo POWERNODE.

HUB není určen pro puristy, kteří chtějí, aby výstup jejich gramofonu zůstal navždy v analogové doméně. Ale na druhou stranu, vlastní analogové vstupy zařízení NODE a POWERNODE také nejsou pro vinylisty, kteří si potrpí na analog nebo zemřít - tato streamovací zařízení digitalizují všechny příchozí analogové signály, aby interní DSP provedl veškeré úpravy ekvalizéru a filtrování crossoveru subwooferu.

Pragmatičtější povahy budou chtít vědět, zda digitalizační proces, jako je ten od Bluesound, homogenizuje zvuk analogového zdroje. Podle mých zkušeností je odpověď rozhodně ne. V závislosti na kvalitě A/D převodníku může "ubrat" od několika desetin procenta až po jedno procento. Rozdíly v chuti gramofonových kazet se zachovají, stejně jako se zachovají rozdíly v kvalitě nahrávek u streamovacích služeb, jako jsou Tidal a Apple Music.

To je oběť, kterou jsou mnozí pragmatici - včetně vás - ochotni podstoupit. Proč? Protože hi-fi zařízení by se mělo přizpůsobovat způsobu, jakým žijeme, a ne my jemu. Výkon DSP nám navíc dává mnohem víc, než by nám mohl vzít převod signálu na digitální.

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Akustik Design | prostorová akustika pro náročné

Audiofeel | LAB12

 

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies