800 150 voix

2017 08 31 PRF Max Magri 1

Massimiliano Magri, řečený mnohem častěji Max, je úkaz. Tedy - v dobrém slova smyslu. Je z něj cítit až filmová italská vášeň, je naprostým optimistou a je znát, že co dělá, dělá s chutí. A jak zajisté zjistíte v našem krátkém rozhovoru, je prostě svůj...

HFV: Co byl ten první impuls, který Vás nasměroval k audio technice? Hudba? Nebo ta vědecká část? Co je Vašemu srdci blíž?
MAX: Audio je celý můj život. Věda, elektronika, hudba, zvuk, fyzika... Všechno je to jen součást velkého celku. Pro živoucí celek zvaný Audio je každý z těchto elementů jako jeden orgán. A já miluji všechny tyhle jednotlivé části mého života.

HFV: Pracuje s Vámi ještě někdo další? Nebo úplně všechno děláte sám?
MAX: Spolupráce, to je má výzva posledních 2 - 3 let. Předtím jsem věřil, že abych vše udělal dokonale, tak musím pracovat úplně sám. Naštěstí jsem ale potkal spoustu nesmírně talentovaných spolupracovníků. Za poslední rok se produkce díky tomu výrazně zvětšila a také značka Grandinote se stává slavnější. Došlo mi, že tým je důležitý a tak se i ten můj neustále rozrůstá.

HFV: Byla nějaká specifická věc, která Vás inspirovala k vytvoření technologie Magnetosolid?
MAX: Moje znalosti fyziky elektronek a tranzistorů! Při použití běžných obvodových řešení poskytuje elektronka "více muziky" než tranzistor. Z mého pohledu není důvodem použití elektronky, ale konkrétní obvodová řešení.

HFV: Co dělá technologii Magnetosolid tak zvláštní?
MAX: Zesilovače Magnetosolid mají v sobě více "hudby" než elektronkové konstrukce a přitom mají energii velkých tranzistorových řešení. Není to asi lehké na pochopení, ale ve chvíli, kdy srovnáme zesilovače Grandinote s elektronkovými zesilovači, pochopíme.

HFV: Používáte nějaké "standardní" součástky jako čipy D/A převodníků nebo třeba transformátory a podobně? Nebo vyrábíte vše co jde ve vlastních kapacitách.
MAX: Inu, velká část použitých součástek je vyráběna výhradně pro Grandinote a navržena mnou.

HFV: Co je podle Vás důležitější? Dokonalé měření, nebo naladěná muzikálnost, která potěší uši?
MAX: Když jsem začínal, měl jsem jenom generátor sinusoidy a osciloskop - oboje mimochodem velmi staré. Dnes mám sice mnohem bohatší vybavení, ale ke stejným výsledkům bych určitě došel i se svým původním vybavením. Hudebnost je to nejdůležitější!

HFV: Vaše návrhy mají poměrně nízké výkony - neměl jste někdy chuť udělat řekněme tisíciwattový zesilovač? Nebo nějaký, který umí dodat dejme tomu 100 A jako ty obrovské velmi nákladné stroje?
MAX: Teď se směju...dejte mi minutku. A teď vážně: Grandinote možná dává 37 nebo 60 Wattů, ale náš tlumící faktor je zdaleka největší ze všech zesilovačů bez zpětné vazby a mnohem větší, než má i většina zesilovačů se zpětnou vazbou. Když budete poslouchat třeba Shinai, budete mít pocit, že jde o 150 - 200 Wattový zesilovač.

HFV: Máte pocit, že všechny ty audiofilské nebo dokonce armádní kondenzátory, odpory a tranzistory opravdu dělají rozdíly? Nebo je zásadní obvodová topologie?
MAX: Samozřejmě nejdůležitější je rozhodně návrh topologie. Ale důležité jsou určitě i jednotlivé součástky: čím je systém lepší, tím více detailů dostáváme a tím důležitější jsou i drobnosti; lidé si ale často myslí, že použitím super drahého kondenzátoru dostanou automaticky dobrý zvuk. Pokud je to tak, nic nepochopili!

HFV: Jak dlouho zhruba trvá navrhnout jeden produkt?
MAX: Právě teď vlastně navrhuji jeden nový zesilovač! Bude se jmenovat Supremo a bude mít výkon 1 000 Wattů! Ne... Jenom vtip. Bude mít pouze klasických 37 Wattů a přesto bude hrát o hodně, hodně, hodně lépe, než Shinai nebo Essenza.

HFV: Máte aktuálně novou řadu reprosoustav. Jak dlouho jste jí připravoval a proč jste se vlastně rozhodl vyrábět?
MAX: Ale... Co takhle se potkat na příští Audio Video Show v Praze a podívat se na ně osobně? To je rozhodně zajímavější :)

HFV: Neměl jste někdy touhu vyrobit kupříkladu CD přehrávač? Nebo ještě něco jiného?
MAX: CD je to nejhorší, co se mohlo hudbě stát. Kvůli chybám čtení u CD formátu si nyní lidé myslí, že digitální muzika je špatná. Jako kdyby matematické modely byly nepřesné vědy. Matematika není názor, při čtení disku nesmíte ztratit jediný bit a nebo si dokonce vymýšlet nepřesné hodnoty. A to přesně se kvůli korekčnímu mechanismu Sony-Philips děje ve všech CD přehrávačích. Já jsem kvůli tomu stvořil streamer Volta.

HFV: A co Vy? Působíte pořád tak optimisticky... Pořád ještě neztrácíte energii? Pořád ještě máte rád hudbu?
MAX: Hudba mě dokáže rozplakat i rozesmát, dokáže mě odnést pryč, takže ano - miluju hudbu. Jak jsem říkal ve své první odpovědi, audio je můj život. Takže samozřejmě musím mít energii pro další projekty, protože chci žít! Chci žít v harmonii se světem, takže se samozřejmě budu vždy smát ústy i očima.

HFV: Díky, Maxi!

Vše důležité objevíte na www.grandinote.it 

XAVIAN Concerto - třípásmové sloupové reprosoustavy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

200 200 soundstyle

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

HiFi Studio TYKON

Fischer&Fischer high end reprosoustavy

Amarock Studio | KEF - PASS LABS - HARBETH

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

XAVIAN 16 200 200 cpt 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

PASS LABS Studio Špalíček - Ostrava Marantz AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Audio Video Show Praha 2022

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies