Mega DAC

Svět má nový D/A převodník!

Mega Usb Dac Orpheus

Filozofie a koncepce jsou při konstrukci audio zařízení nesmírně důležité. Jak říká známý audio guru: Všechny dac zní, ale záleží na tom, jak jsou zkonstruovány. Podle naší koncepce minimalistického zapojení - jednoduchá digitální část, bateriové napájení a analogový filtr tvořený výstupními transformátory jsme vytvořili náš nový dac. Vylepšili jsme digitální část, čímž jsme výrazně snížili digitální jitter. Čip dac je vlajkovou lodí jednoho z předních výrobců zvukových čipů, který jsme speciálně vybrali. Pracuje v režimu diferenciálního výstupu bez společné země. Sekce dac je napájena třemi samostatnými ultra nízkošumovými stabilizátory LDO. Všechny kondenzátory jsou s nízkým ESR od firmy Nichicon. Dac je zapojen stříbrně. Mega lze rozšířit na úroveň SE se samostatným napájením a symetrickými výstupy XLR.

Převodník USB

Náš převodník používá převodník USB na I2S s čipem XMOS. Převodník Xmos používá přetaktování, čímž výrazně snižuje jitter. Výstupy I2S, S/PDIF, oscilátory a re-clock jsou galvanicky odděleny od procesoru XMOS a země USB. Galvanické oddělení eliminuje běžný šum pocházející z počítače. K dispozici je galvanicky oddělený externí vstup hlavních hodin.Modul USB je napájen pomocí samostatné napájecí desky s velmi nízkým šumem.

Analogový stupeň

Analogový dolnopropustný filtr je nesmírně důležitý. Musí mít jednoduchou konstrukci a nesmí vnášet do zvuku fázové a frekvenční zkreslení, nebo jak je to v přírodě - " dokonalost jednoduchosti ". Výstupní analogový filtr je realizován pomocí výstupních transformátorů bez použití aktivních součástek (elektronek, operačních zesilovačů nebo diskrétních tranzistorů), které zhoršují kvalitu zvuku. Výstupní transformátor je dokonalý LPF. Po přidání transformátoru k diferenciálnímu výstupu dacu se zvukové pole hluboce zvětší a je odolné proti poslechu. Zvuk je čistý a znamenitý. Basy jsou hluboké a úderné. Brilantní a hedvábné vysoké frekvence

Baterie nebo bez baterie

Baterie nebo bez baterie. To je věčná otázka. Samozřejmě baterie. Zvuk z bateriového dacu je čistší s neuvěřitelně širokou zvukovou scénou a hlubokými basy. Při použití baterie je zvuk očištěn od šumů z napájení a negativních intermodulačních zkreslení způsobených kladnou zpětnou vazbou mezi napájecím zdrojem a sekcí dacu. Bez nabíjení můžete poslouchat 6 hodin. V boxu dacu je namontována kvalitní baterie 12V/2,2 Ah.

Technické údaje

Frekvenční odezva: 10 Hz - 100 kHz +/-0,3 dB
Výstupní úroveň: 2Vp-p
Dynamický rozsah: 2,5 Vp-2,5 Hz: 125 dB
Digitální vstupy: 1 SPDIF, 1 AES /EBU ,USB B
Digitální rozlišení: Režim USB: 32bit/ 192kHz, režim SPDIF: 24bit/96kHz.
Digitální formáty: Digitální formát: Flac, Wav, Ape, MP3.
Analogové výstupy: Analogové výstupy: RCA (volitelně XLR)
Rozměry: 330 X70 X330
Hmotnost: 3 kg

Více na https://www.rtaudiodesign.com/w/products/dacs/mega-dac/

XAVIAN Concerto - výročí 25 let založení firmy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

HiFi Studio TYKON

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

CPT Praha 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

  Studio Špalíček AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies