Sonus faber Homage Tradition

Sonus faber uvádí novou řadu Homage Tradition a my přetiskujeme zprávu společnosti E.P. Audio:

Nová řada zahrnuje celkem čtyři modely – známá jména Amati, Guarneri, Vox a zcela nový, 3.5p sloupový model Serafino, jehož název byl zvolen podle italského houslařského mistra jménem Santo Serafino (1699 - 1758). Klasické křivky s tvarem loutny a řemeslné zpracování se sice jasně hlásí k tradicím, ale použité komponenty a materiály byly zcela inovovány.

TECHNOLOGIE
V řadě Homage Tradition můžete nyní nalézt další evoluci mnoha patentovaných řešení, vyvinutých pro referenční Lilium, Il Cremonese a Olympica. Například technologie Stealth Ultraflex je evolucí známého systému Stealth Reflex. Jedná se v podstatě o basreflexové vyústění, tvořené separátním dílem odlitým z aluminia, který se nachází na zadním panelu reprosoustavy. Proudění vzduchu je díky němu mnohem lépe kontrolováno a jsou sníženy turbulence, které by měly nežádoucí vliv na zvuk. Vzadu také nelezneme také systém Exoskeleton doplněný prvky Dampshelves na horní a spodní straně reprosoustavy. Tato konstrukce zvyšuje pevnost ozvučnic a zároveň omezuje rezonance stěn reprosoustavy. Modely Guarneri a Serafino jsou navíc vybaveny sofistikovanými hroty nazývanými Silent Spikes, s koaxiální konstrukcí kov/elastomer/kov, které byly inspirovány patentovanou technologií Z.V.T. (Zero Vibration Transmission), použitou u modelu Il Cremonese. Měniče řady Homage Tradition jsou přímo odvozeny od modelu Il Cremonese a výsledkem jejich dalšího vývoje je dosažení skutečně exkluzivní a unikátní konstrukce.

DESIGN
Ozvučnice využívají vylepšený tvar loutny, výsledek pečlivého vývoje a mnoha testů. Zesílené a trochu jinak zakřivené stěny ozvučnic jsou odvozené z modelu Lilium. Díky této evoluci má nyní ozvučnice ještě lepší kontrolu nad vnitřními rezonancemi. Unikátním znakem nové řady Homage jsou horní stěny provedené ve stejné dřevěné úpravě, jako stěny boční. Nejen estetickou, ale především akustickou roli pak hrají stojany Guarneri Tradition. Ty jsou tvořeny karbonovým monokokem a odrážejí v sobě znalosti získané díky partnerství Sonus faber - Pagani Automobili a také díky výrobě Ex3ma.

Amati Tradition

3,5-pásmová reprosoustava tvořící vrchol řady Homage Tradition. Dokonalé tvary dřevěné ozvučnice mají své akustické důvody a tvar loutny přispívá k omezení rezonancí, stejně jako technologie Exoskeleton s prvky Dampshelves. Basreflexové vyústění je řešeno technologií Stealth Ultraflex, která zabraňuje vzniku slyšitelných turbulencí. Od země je reprosoustava antivibračně oddělena systémem L.V.T. (Low Vibration Transmission).

Je použit 1x 28 mm vysokotónnový reproduktor „Arrow Point” DAD s textilní membránou a zadním dřevěným labyrintem, 1x 150 mm středotónový s neodymiovým magnetem a 2x 220 mm basový reproduktor se sendvičovou membránou.

Serafino Tradition

3,5-pásmová reprosoustava z řady Homage Tradition je trochu kompaktnější, než nejvyšší model Amati Tradition, rozhodně se však nejedná o žádný kompromis. Také zde je ozvučnice učena tvarem loutny pro dokonalé potlačení rezonancí a navíc vyztužena systémem Exoskeleton s prvky Dampshelves. Technologie Stealth Ultraflex zaručuje mnohem kontrolovanější proudění vzduchu než u běžného basrefxu, nevznikají zde totiž žádné slyšitelné turbulence. Od země je pak reprosoustava antivibračně oddělena pomocí speciálních hrotů Silent Spikes, s koaxiální konstrukcí kov/elastomer/kov.

Je použit 1x 28 mm vysokotónnový reproduktor „Arrow Point” DAD s textilní membránou a zadním dřevěným labyrintem, 1x 150 mm středotónový s neodymiovým magnetem a 2x 180 mm basový reproduktor se sendvičovou membránou.

Guarneri Tradition

2-pásmový model řady Homage Tradition je dodáván včetně stojanu, tvořeného karbonovým monokokem (technologie používaná např. u závodních aut). Reprosoustava má ozvučnici ve tvaru lyry, což napomáhá eliminovat nežádoucí rezonance, stejně jako systém Exoskeleton s prvky Dampshelves. Díky technologii Stealth Ultraflex je proudění vzduchu mnohem kontrolovanější než u běžného basreflexu, nevznikají zde totiž žádné slyšitelné turbulence. Od země je pak reprosoustava antivibračně oddělena pomocí speciálních hrotů Silent Spikes, s koaxiální konstrukcí kov/elastomer/kov.

Je použit 1x 28 mm vysokotónnový reproduktor „Arrow Point” DAD s textilní membránou a zadním dřevěným labyrintem a 1x 150 mm středobasový reproduktor s neodymiovým magnetem.

Vox Tradition

3-pásmová reprosoustava Vox Tradition je určena především na pozici dialogového reproduktoru (neboli centru) v systému domácího kina. Stejně jako ostatní modely řady Homage tradition, má i ona ozvučnici s tvarem lyry, jenž je dále opatřena systém Exoskeleton s prvky Dampshelves. Tím jsou nežádoucí rezonance potlačeny na minimum. Místo klasického basreflexu používá Vox Tradition technologii Stealth Ultraflex, díky které je proudění vzduchu mnohem kontrolovanější a nevznikají žádné slyšitelné turbulence. Součástí reprosoustavy je stolní stojan, umožňující naklopení.

Je použit 1x 28 mm vysokotónnový reproduktor „Arrow Point” DAD s textilní membránou a zadním dřevěným labyrintem, 2x 150 mm s neodymiovým magnetem a 2x 180 mm basový reproduktor se sendvičovou membránou.

Více na http://www.epaudio.cz/sonus-faber/homage-tradition

Přijďte si poslechnout Xavian Quarta

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

AV Integra - akce Peníze zpět 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation 200 200 psg 200 200 wdq zidoo 

Gramofon VPI Studio Špalíček - Ostrava 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio