dartzeel

Švýcarský darTZeel své unikátní produkty nyní představuje na novém webu.

www.dartzeel.com 

Add a comment

Von Schweikert Ultra 11

Albert Von Schweikert svojji firmu Von Schweikert Audio pro vývoj a výrobu nekompromisních reprosoustav založil v roce 1996 v kalifornském Riverside. Posledním produktem třicetileté evoluce je novinkový TOP model Von Schweikert Ultra 11. 2,3 metru firemního absolutně má americkou doporučenou cenu 300 tisíc dolarů. 

Reprosoustavy hrají od 10 do 100 000 Hz, nabízí citlivost 94 dB, impedanci 8 Ohm a aktivní pohon basových měničů s 2 000 Watty energie na kanál. 

Model Ultra 11 také výrobce osadil systémy na zlepšení prostorových informací nahrávky. Materiály měničů sahají od keramiky po berylium a kovový pásek. 

V ČR koupíte u www.inav.cz 

Add a comment

NAD C568

Přetiskujeme zprávu společnosti Ketos:

NAD představuje nový výkonný CD přehrávač C 568
Doplněk nových modelů komponentů řady Classic nabízí nejlepší zvuk ve své třídě, mnoho funkcí a snadné ovládání

NAD Electronics, známý výrobce vysoce výkonných audio/video komponentů, ohlásil svůj nový vysoce výkonný CD přehrávač C 568, vyvinutý se smyslem pro muzikálnost a jednoduchost v duchu nejlepších tradic značky. Model C 568, vytvořený jako přímý nástupce oceňovaného modelu C 565 BEE, bude na trhu od října za cenu 21.990 Kč.

Společně s novým, jemnějším vzhledem byl u modelu C 568 rozsáhle aktualizován návrh vnitřních obvodů a výběr komponentů. Mnoho technologií, které NAD zdokonalil pro přehrávání High-res audio, bylo použito pro přehrávání CD formátu, včetně vysoce přesného taktování pro co nejnižší digitální jitter, nejnovější generace DA převodníků Wolfson a rychlé operační zesilovače studiové kvality odvozené z řady NAD Masters. Celkový efekt těchto změn je dramatický. Vylepšené podání basových tónů při zachování tempa a přesného časování, pro které byl ceněn model C 565 BEE. Hloubka a šířka scény byly rozšířeny a zároveň byla zachována čistota přednesu a průzračná harmonická struktura zvuku předchůdce nového modelu. Ve zkratce nabízí C 568 nejlepší zvuk ve své třídě.

Nový průmyslový design modelu C 568 propůjčuje řadě NAD Classic elegantní nový profil a tvoří ideální pár s novým integrovaným Hybrid Digital DAC zesilovačem NAD C 368. Model C 568 přehrává jak CD tak CD-R/RW a umí dekódovat MP3 a WMA soubory nakopírované na CD-R pro až 10 hodin souvislého přehrávání.

Pro zvýšení pohodlí umožňuje CD přehrávač NAD zvolit funkci opakování jedné skladby, celého disku nebo úseku A-B, programování přehrávání s přímým přístupem z dálkového ovládání (až 40 skladeb) a přeskakování a vyhledávání vpřed i vzad. Fluorescenční displej poskytuje informace o počtu skladeb a jejich délce.

Model C 568 je vybaven novým dálkovým ovladačem NAD CD-9, nabízejícím přistup ke všem funkcím se snadno použitelném rozložení tlačítek.

„Výměna oceňovaného modelu za nový může být riskantní, ale je to přesně to, co jsme udělali s C 568“, řekl Greg Stidsen, ředitel technologií a produktového plánování NAD. „Ale NAD je o neustálém vylepšování a my si byli jisti, že můžeme dosáhnout signifikantního vylepšení osvědčeného produktu. V souladu s filozofií NAD jsme naše investice soustředili do oblastí, které přinášejí největší vylepšení zvuku, a zcela zavrhli líbivosti, které pouze zvyšují cenu a složitost. Výsledkem je pozoruhodný CD přehrávač výjimečné hodnoty.“

Add a comment

NAD C388

Přetiskujeme zprávu společnosti Ketos:

NAD přináší inovace a výkon z řady Masters do dostupné řady Classic
Známá společnost přináší nový vítr do kategorie dostupných audio komponentů

NAD Electronics, známý výrobce vysoce výkonných audio/video komponentů, ohlásila tři nové Hybrid Digital DAC zesilovače, které pokrývají širokou škálu technologií, výkonu a cenových hladin a poskytují nejlepší výkonnost a hodnotu ve své třídě. NAD C 338 (19.990 Kč) je kompaktní, ale výkonný integrovaný zesilovač vytvořený v tradičním duchu NAD, nabízející vynikající zvuk a specifikace za velmi dostupnou cenu. Bezdrátové připojení a streamování jsou plně podporovány přes WiFi a Bluetooth. NAD C 368 (27.990 Kč) a NAD C 388 (47.990 Kč) jsou výkonné a inteligentní Hybrid Digital DAC integrované zesilovače s možností upgrade pomocí MDC modulů. Modely C 368 a C 388 budou uvedeny na trh v říjnu, model C 338 v listopadu.

Implementace pokročilých technologií

Nasazením tří hlavních technologických inovací, které nedávno debutovaly v komponentech firemní high-end řady Masters, do novinek řady Classic zvedá NAD laťku ve funkcích a výkonu v kategorii stereo zesilovačů. I když mohou vypadat tradičně, kombinace těchto tří technologií vytváří snadno ovladatelné, vysoce výkonné komponenty, nabité nejnovější digitální technologií a připravené na budoucí trendy.

. Zesilovací technologie Hybrid Digital přináší novou úroveň výkonu do této třídy

. Modulární konstrukce s MDC sloty je připravena pro budoucí upgrady hardware

. BluOSTM bezdrátový multiroom systém – možnost streamování hudby vč. hi-res

Modely NAD C 388 a C 368 jsou Hybrid Digital DAC zesilovače, které v sobě snoubí všechny kritické prvky špičkového zvukového systému; hudební zdroje minulé, současné i budoucí, navíc s téměř neomezenou zásobou výkonu, která dovolí vašim reprosoustavám odhalit každý jemný detail v hudbě. Vstupy zahrnují vstup pro MM přenosku, stereo linkový vstup, digitální optický a digitální koaxiální vstup. Jejich pokročilé zesilovací sekce obsahují mnoho špičkových průlomových technologií, vyvinutých společností NAD v průběhu několika desetiletí vývoje dostupných, vysoce výkonných audio komponent. Model C 388 dodává trvalý výkon 2 x 150W (2 x 350W dynamického výkonu do 4 ohmů), zatímco model C 368 nabízí 2 x 80W (2 x 240W dynamického výkonu do 4 ohmů), prakticky bez slyšitelného šumu nebo zkreslení.

NAD C 388 Hybrid Digital DAC zesilovač

Připraveno na budoucnost s modulární konstrukcí MDC (Modular Design Construction)

Díky exkluzivní modulární konstrukci MDC od NAD, kterou jsou vybaveny oba modely C 388 a C 368, je možné rozšířit funkčnost zesilovačů NAD o další možnosti a funkce a to nyní nebo v budoucnu. Dva volné MDC sloty mohou být obsazeny rozmanitými upgrade moduly včetně

HDMI přepínače s podporou 4K, dalších digitálních vstupů nebo jedním z nejpokročilejších dostupných hi-res audio bezdrátových multiroom systémů – BluOSTM streamerem vyvíjeným
sesterskou společností Bluesound. BluOS se připojí k domácí síti, je ovládaný aplikací pro chytré telefony a tablety v českém jazyce, díky které lze snadno přehrávat hudbu z vlastní hudební knihovny nebo rostoucího počtu internetových hudebních služeb.

Přidání volitelného BluOS modulu poskytuje okamžitý přístup k domácí síti přes WiFi nebo pevné Ethernet připojení a umožňuje streamování ve vysokém rozlišení přímo do zesilovače. Modul vytvoří ze zesilovače C 388 nebo C368 jednu zónu v bezdrátovém multiroom hudebním systému, která je plně kompatibilní s dalšími BluOS zařízeními a bezdrátovými reproduktory značek NAD a Bluesound.

Integrovaný Hybrid Digital zesilovač C 338

Nový model, který dorazí na trh později na podzim, vypadá na povrchu jako nejnovější opakování pečlivě navržených, velice dobře znějících integrovaných zesilovačů od NAD. Hlubší pohled odhalí, že C 338 disponuje trvalým výkonem 2 x 50W při použití technologie NAD Hybrid Digital. Ta dodává pozoruhodný dynamický výkon 2 x 150W do 4 ohmů, vše prakticky bez šumu a zkreslení.
Aktivní napájecí zdroj modelu C 338, ovládaný nejnovějšími obvody NAD Asymmetrical Power Drive, je schopný dodat trvalý příkon 160W a ve špičkách až 300W, což umožňuje reprodukci náhlých krátkodobých intenzivních hudebních přechodů. Současně s tím spotřebuje méně než polovinu energie než stejně výkonný NAD C 326 BEE v třídě AB. Může být provozován na střídavém napětí od 100 do 240 V a dodává vyhlazené stejnosměrné napětí do různých bloků zesilovače C 338. Tento vysoce účinný zdroj také nabízí téměř dokonalou regulaci napětí v širokém rozsahu provozních podmínek a poskytuje pevný základ bez šumu pro zesilovací sekce.
Předzesilovací sekce je stejně působivá a nabízí přesné řízení hlasitosti s hi-res dynamickým rozsahem 120dB v 0,5dB krocích, používané v ultra high-endových předzesilovačích. Vestavěný DAC, využívající zažité zvyklosti v třídě high-end, používá osm DAC kanálů

konfigurovaných jako Duální diferenciální pole, pyšnící se také dynamickým rozsahem 120dB. Milovníci vinylů se mohou radovat z návratu slavného předzesilovače NAD pro MM přenosku: široký dynamický rozsah, nízký šum, super přesná RIAA ekvalizace a infrazvukový filter bez kondenzátorů vydolují každý kousek energie z vašich LP.

NAD C 338

I když je C 338 vskutku výkonným moderním zesilovačem, nezapomíná ani na důležité technologie jako WiFi a síťové funkce. Umožňuje také přístup k internetovým rádiím a může sloužit také jako UPnP klient pro streaming hudby po síti z místního síťového disku NAS.

Konektivita plus

Ke všem třem modelům (C 388, C 368 a C 338) se uživatelé mohou okamžitě připojit přes Bluetooth® a bezdrátově streamovat hudbu z připojeného Bluetooth zařízení. Vysoce výkonný AptX kodek pro přehrávání v hi-fi kvalitě je k dispozici u dvou nejvyšších modelů. Pokročilá implementace Bluetooth umožňuje také poslech přes připojená bezdrátová Bluetooth sluchátka. K dispozici je také aplikace, která umožňuje ovládání zesilovače chytrým telefonem nebo tabletem.
„Od té doby, co se před více jak čtyřiceti lety objevil na scéně NAD 3020, je pověst NAD navždy spojena s integrovanými zesilovači se skvostným zvukem a vysokou hodnotou. Všechny tři nové modely hrdě navazují na tuto tradici“, řekl Greg Stidsen, ředitel technologie a produktového plánování NAD Electronics. „NAD pokračuje v posouvání hranic digitálního zesilování s vlastními technologiemi Hybrid Digital a Asymmetrical PowerDrive. Eliminovali jsme zastarávání pomocí modulární konstrukce MDC a rozšířili hranice konektivity díky WiFi streamování a BluOS bezdrátovému multiroom systému.“

Add a comment

Quadral Aurum

Německý Quadral má v ČR nové zastoupení - firmu Panter. Celý sortiment brzy najdete na http://www.quadralcz.cz/

Add a comment

200 300 mcintosh

200 200 rpaudio

200 200 normaaudio

200 200 pmc

200 200 studio spalicek

200 200 empetria

200 100 wdq

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Návrat do školy

Začátek září se nese každoročně ve znamení návratu do školy, na Hi-Fi Voice.com se ponese také tak trošku ve znamení učení se - konkrétně učení se soužití s novou verzí našeho webu. 

Číst dál...

200 300 basys cs subpage

200 200 xavian 200 200 soundstyle 200 200 eurostar 200 200 tykon 200 200 psg

200 200 hifiguide 200 200 cptpraha 200 200 basys 200 200 naimstudio 200 200 horn

200 200 aq 200 200 voice 200 200 yamaha 200 200 horizontrading 200 200 kasaudio

200 200 elfton 200 200 marekaaudio 200 200 ibdczech 200 200 walter kircher 200 200 4ce distribution

1024 200 audio video show praha