2016 03 24 avs 2016

Po "nultém" testovacím průběhu v roce 2015 se naplno rozjela Audio Video Show Praha a ročník 2016 se odehrál v pátek a sobotu 11. a 12.3. v hotelu Don Giovanni. Výstava byla k vidění na celkem šesti patrech, v 90 saloncích, pokojích a stáncích, účastnila se jí téměř stovka vystavovatelů a k vidění, slyšení, vyzkoušení a koupi byly produkty zhruba šesti stovek značek od leadrů světové produkce audio-video techniky až po doposud neznámé lokální specialitky.

A protože obrázek je za tisíc slov, pojďme rovnou do komentované fotogalerie:
== ATMOSFÉRA ==

== LOBBY ==
OFICIÁLNÍ HITPARÁDA (Ketos)
Poprvé v historii výstav se mohli všichni návštěvníci postarat svými hlasy o její "soundtrack", nijak překvapivě vyhrála píseň od Pink Floyd.

== 1. PATRO ==
DON PEDRO (Absolute Audio)

ZERLINA (Xavian)
Xavian přivezl první exemplář svých referenčních sloupů - Opus Magnum. Obří reprosoustavy řízené čtyřmi monobloky Norma Audio hrály s neefektní přirozeností a patří rozhodně k nejambicióznějším českým produktům.

DONNA ELVIRA (CPT Praha)
Prezentace značek od Onkyo, přes Jamo a Klipsch až po Piegu se obešla bez nejžhavějších novinek, ale zato bylo k vidění a slyšení téměř vše, co dané značky nabízí.

DONNA ANNA (Voice Audio)
Polští Voice se stali těsně před letošní výstavou novými českými distributory značek Audeze a Audio Physic a podle toho také vypadala jejich expozice.

LEPORELLO (BaSys CS)
BaSys vsadil velkou měrou na prezentaci velmi úspěšně znovuzrozené značky Loewe, ale k vidění byly třeba i novinky od ELAC, Pioneer nebo Marantz.

DON OTTAVIO (AQ)
I moravští AQ se chytili na vlně ambiciózně pojatých a naceněných produktů, jejich nové modely s odvážně tvarovanými ozvučnicemi, kombinacemi materiálů a se svébytným stylem patří též k nejodvážnějším krokům, které kdy značka udělala.

MASETTO (RP Audio)
RP Audio přivezlo tradičně vskutku referenční sestavu - tentokrát postavenou kolem značek Vivid Audio, soulution, Gryphon či Audionet. K vidění byla i nová řada Wharfedale.

FOYER 1 (Dixo Audio, PWR Audio, Metro Company)
Ve foyer 1. patra byly k vidění lifestylové značky jako sluchátka Urbanears či Marshall, stejně jako originální izraelské D/A převodníky Dixo Audio, ale i akustický panel PWR Audio či expozice Cabasse.

SEKCE SMARTHOME (Ropreoso, CL Tech, Yatun)
Chytré bydlení tentokrát mohli návštěvníci ochutnat u značek jako Control4, Loxone, ale především u Crestron, kde hrálo i jejich domácí kino.

FOYER (přednášky, Oldstep, KrautWire, prodej LP a další)
Ve foyer u vchodu bylo možné užít si přednášky, koupit LP desky od mnoha prodejců a také poslechnout sluchátka HiFiMAN nebo osahat kabely KrautWire.

== 2. PATRO ==
DON GIOVANNI 1 (Eurostar Ostrava)
V hlavní expozici Eurostar Ostrava byly dominantou v současnosti nejvyšší reprosoustavy Bowers&Wilkins 802 D3 na elektronice Classé. Jejich precizní, perfekcionistický zvuk ukázal na pokrok v technologiích.

DON GIOVANNI 2 (Alza.cz)
Expozice Alza.cz přivezla špičkové modely značek Samsung, SONY, Philips i LG, stejně jako lifestylové modely Bang & Olufsen. Na jednom místě tak bylo snadné porovnat aktuálně nejlepší zobrazovače mainstreamových značek.

DON GIOVANNI 3 (Tykon)
Dominantou expozice ostravských Tykon byly bezesporu referenční horny Avantgarde Acoustic Trio, ale ani designově úchvantné Sonus Faber Il Cremonese na elektronice Audio Research a Audia rozhodně nezapadly.

FOYER (Bespoke Audio)
Pokud jste někdy pochybovali o péči, která je věnována unikátním kouskům, jako bez diskuse pasivní předzesilovače Bespoke Audio jsou, pak ukázka navíjení transformátorů právě této firmy dokázala, že jde o perfekcionistickou práci.

== 3. PATRO ==
BOARDROOM 1 + 2 (Perfect Sound Group)
U Perfect Sound Group bylo možné zaslechnout zejména nové KEF Reference 1 na "digitálech" od NADu, ale také málokdy vídané Tannoy Turnberry na T+A.

BOARDROOM 3 (Altei)
Již tradičně špičkové domácí kino s projektory SONY a ozvučením Bowers&Wilkins přivezl Altei.

BOARDROOM 4 + 5 + 6 (DSI Czech)
Hi-Fi a přenosný zvuk pro "běžného" člověka, tak by se dala přeložit expozice DSI Czech.

BOARDROOM 7 (Panter Praha)
Sluchátka Sennheiser, ačkoliv bez referenčních Orpheus, zaplnila Boardroom 7.

BOARDROOM 8 (Audio-Visual Technology)
Hodně živě hrající domácí kino 7.2 s aktivními subwoofery, postavené na bi-ampingem krmených bednách a elektronice značky RIHA (zejména na multikanálovém relátkovém předzesilovači) a OPPO (v úpravě Cinemike), přivezli plzeňští Audio Visual Technology.

BOARDROOM 9 (Classic Music Distribution)
Jeden z nejtradičnějších prodejců hudebních nosičů ani letos nezklamal šíří záběru.

BOARDROOM 10 (Sroll)
Luděk Šroll přivezl nový zesilovač, nový D/A převodník a téměř kompletně přestavěné reprosoustavy; celý systém měl neokázale přirozený projev.

BOARDROOM 11 + 12 (Technet.cz)
Server Technet.cz přivezl komentované ukázky jak rozdílu ve zobrazovačích, tak třeba virtuální realitu.

321 (Gothic)

322 + 324 + 326 (Soundstyle)
Největším lákadlem trojice pokojů Soundstyle byly nové regálovky značky OceanWay, které robustností a objemem patří k těm nejmohutnějším...

323 (Audigo)

325 (InAv)
Čeští InAv sice již tradičně přivezli jak elektroniku KR Audio a Antelope Audio, ale i reprosoustavy Von Schweikert, ovšem nejzajímavější byl jejich návrat k výrobě vlastních high-end gramofonů pod značkou 440 Audio. /foto AVmania.cz/

328 (KAS Audio)
Expozice zaměřená zejména na ozvučení kompaktních prostor - ať už all-in-one Naim mu-so nebo malými Harbeth P3ESR.

332 + 334 (Eurostar Ostrava)
Nové modely Denon a nové modely Canton a proti tomu bezdrátový multiroom HEOS.

336 (Hi-End Boutique)
Aktivní, kompaktní řešení s masivním výkonem a neuvěřitelnými papírovými parametry, jinak také ukázka toho, že z malého objemu lze moderní elektronikou a moderním softwarem dostat velký zvuk. /foto AVmania.cz/

338 + 340 (4CE Distribution / Neo Style)
Slovenská firma 4CE převedla tradičně atraktivní Hegel, špičkové Raidho, ale letos též "kolegy", vyrábějící reprosoustavy Neo High End Speakers, jejichž produkty překvapily zejména neskutečně mohutnou skříní regálového modelu.

342 + 344 (IBD Czech)
Břidlicové reprosoustavy Fischer & Fischer na elektronice patřily svou čistotou a dynamickou živostí k tomu nejpříjemnějšímu.

346 + 348 (Luxusní-Elektronika.cz)
Jihomoravský e-shop se studiem Luxusní-Elektronika.cz se ukázal zejména jako nový dovozce reprosoustav PMC.

350 (High End Audio Studio)
Bezdrát a styl - Musaic, Sonos, FLEXSON, ale tradičně i gramofon Clearaudio, přehrávač C.E.C. nebo elektronika Parasound s reprosoustavami Definitive Technology.

354 (Optoma / NuForce)
Ukázka dostupného kina na projektorech Optoma, ozvučených digitální elektronikou NuForce a reprosoustavami Bowers&Wilkins.

356 (Vienna Physix)
Jedno z největších zvukových překvapení výstavy si připravili rakouští Vienna Physix se svým modelem Diva, nabízejícím úžasně utažený a rychlý bas.

355 + 357 + 358 (Tarim / Reflector Audio)
Z východních krajů dorazila málo známá firma Tarim, vezoucí jednak vlastní produkty, jednak ale třeba i reprosoutavy Reflector Audio s otevřenými ozvučnicemi a hodně odvážnými tvary a odvážně koncertním zvukem. Mohutné dřevěné ozvučnice pak byly poznávacím znamením Sonus Victor.

359 (WLM)
WLM ukázali jak průřez svými reprosoustavami, tak vlastní elektroniku.

360 (Walter Kircher HiFi)
Walter Kircher zpestřil tradiční kombinaci Accustic Arts a Blumenhofer elektronkáčem Trafomatic Audio.

361 (Hi-Fi Studio Panský Dvůr)
Audiolab, Lumin a další...

362 + 363 (Altei)
Altei se nově představil jako distributor Musical Fidelity a ukázalo se, že kombinace s Bowers&Wilkins funguje na jedničku, stejně jako tradiční špičková sluchátka STAX.

364 (eXaudio)
V letošním roce byla expozice high-endového dovozce eXaudio pojata spíše jako ukázka dostupných řešení.

366 (Mastersound Italia)
Výrobce zvukově výjimečně příjemných lampových zesilovačů Mastersound Italia si odbyl v Praze dokonce i premiéru nového modelu.

368 (Zingali Acoustics / Orchestra Instruments)
Hornové originály Zingali doprovázela letos elektronika Orchestra Instruments.

370 (Media Trading)
Mezi nové tváře výstavy patřila i firma Media Trading s mnoha neokoukanými produkty.

374 (Pearl Evolution / Lector Audio)
Kombinace italských reprosoustav a italské elektroniky s poněkud zvláštní možností ozvučnice naklonit, ať už za jakýmkoliv účelem.

376 + 378 (Ketos)
Dynaudio, Bluesound, Meridian, minimalistická řešení...

380 (WDQ)
Kompletní průřez značkou OPPO od Blu-ray přehrávačů, přes zesilovač až po sluchátka, ale také ukázky distribuce signálu po HDBaseT.

== 4. PATRO ==
400 (Mareka Audio)
Další z nových tváří, zastupující značky AVM a Vienna Acoustics s jejich příjemně měkkým zvukem.

402 (Elfton)
Český výrobce, který vznikl oficiálně jen několik týdnů před výstavou, sází na retro 70. let.

404 (Mermaid)
Slovenské reprosoustavy s neokoukanými tvary.

406 (Ketos)
Ukázka toho, že SONOS není jen multiroom, ale s trochou snahy vytvoří i plnohodnotné domácí kino.

408 + 412 (Panasonic / Technics)
(Nejen) česká premiéra obnovené značky Technics včetně nového gramofonu, vedle v místnosti pak průřez špičkovými modely zobrazovačů Panasonic, škoda jen poškození nejvyššího modelu.

414 (Voice Audio)
Salonek představující kompaktní řešení od značek Primare a Cabasse.

416 (Remton)
Remton, aneb zejména na elektronkách postavené gramofonové předzesilovače.

417 (RD Acoustics)
Podle ohlasů jedno z dalších překvapení výstavy, poměrně velké horny s širokopásmovým měničem; pro náročné dokonce i s modelem od Voxativ. Opět ruční práce z ČR.

418 + 420 (Horn Distribution)
Novým hráčem na českém trhu je firma Horn, známá ze sousedního Polska. Firma je nově zástupcem hlavně značky Dali, ale dnes už i QUAD a Audiolab.

419 (Xavian)
Druhá expozice firmy Xavian, soustředěná na menší modely pro menší prostory.

421 (Music Data)
Sluchátkový svět a nádech profi světa přivezla na výstavu firma Music Data.

423 (Vice Audio)
Hodně atypický svět otevřelo Vice Audio, ukazující v podstatě koncertní PA systém v domácím provedení.

== 12. PATRO ==
KNIHOVNA (Finale Audio)
V knihovně v jedné z hotelových kopulí je již tradičně umístěná expozice McIntosh a Franco Serblin, ač bez přívalu novinek.

ZÁVĚREM
Výstava Audio Video Show Praha 2016 se stala patrně doposud největší audio-video výstavou v České (a patrně i Slovenské) republice a kromě zavedených přivezla k vidění a slyšení tu více, tu méně zajímavé a tu více, tu méně známé značky i ze zahraničí. Rozhodně ale ukázala, kolik je na světě přístupů ke zvuku, k designu i k celkové prezentaci. Děkujeme všem, kteří se na výstavu odhodlali přijít a už teď se těšíme na viděnou v pátek 31.3. a sobotu 1.4. 2017 ve stejném hotelu...

Přijďte si poslechnout Xavian Quarta

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

AV Integra - akce Peníze zpět 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation 200 200 psg 200 200 wdq zidoo 

Gramofon VPI Studio Špalíček - Ostrava 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio