2018 12 21 TST Advance Acoustic UX1 1

Řada kompaktních produktů Smart Line od pařížského výrobce Advance Acoustic (který své novější přístroje označuje spíše jako Advance Paris, aby zdůraznil spojení s francouzskou metropolí) patří spíše do dostupnějšího světa, navíc jsou charakteristické svým "polovičním" rozměrem a jejich cílem je nabídnout kvality hi-fi světa v lifestyle balení. Oproti ostatním pak nabízí v této třídě nevídanou konektivitu a univerzálnost. V sérii Smart Line najdete vše od integrovaného zesilovače po dělené řešení včetně monobloků. Zdrojem signálu pak může být D/A převodník nebo univerzální zdroj UX1.

Advance Paris UX1 ctí designové pojetí svých soukmenovců z "chytré" řady - čelní panel vypadá pěkně a vcelku moderně, v levém dolním rohu najdete spínací tlačítko s jasnou svítící obrubou. Půjdete-li pohledem dále po diagonále, narazíte na uzounká dvířka mechaniky, nad nimiž je šestice maličkých tlačítek pro základní ovládání a vpravo tlačítko pro vysouvání.

Nad mechanikou, určenou čistě kompaktním diskům, je nevelký displejíček, který je ale přehledný a dostatečný. Čtyři diody po každé straně označují svitem aktivní vstup. Pravý horní roh okupuje velký, snadno se otáčející ovladač hlasitosti, který funguje i na pohyb v nabídkách a univerzální ovládání, kolem dokola je také světelná obruba. Z řečeného vyplývá, že výstup UX1 lze nakonfigurovat také jako variabilní.

2018 12 21 TST Advance Acoustic UX1 2

Šasi UX1 je velmi jednoduché, nepřekvapivé. Co ale překvapivé je, to je nabídka konektorů na zadním panelu - je tu prostě všechno, co digitální zdroj signálu může potřebovat, kdybychom to chtěli zkrátit. Krom kompaktních disků může UX1 zpracovávat i síťové zdroje signálu a to buď po ethernetu nebo Wi-Fi. Je tu příprava pro bluetooth modul a hlasové ovládání Amazon Alexa. Pak můžete do přístroje ještě dostat signál trojicí digitálních optických a dvojicí koaxiálních vstupů, nebo asynchronní USB typu B ve spojení s počítačem. Je tu ale i USB port typu A pro připojení datových pamětí, byť by takový možná byl lépe uživatelsky využitelný na panelu předním. Je tady i konektor pro DAB / FM anténu, byť v době internetové už je to spíše raritka - ale to jen podtrhuje nebývalou univerzálnost UX1.

Ven z přehrávače pak signál může jít opět buď digitálně (jednou optikou a jedním koaxem) nebo jednou z analogových cest, tedy buď klasickými cinchovými nesymetrickými konektory nebo v dané třídě atypicky i symetrickými XLR.

Data načtená z mechaniky i ostatních digitálních zdrojů vstupují do čipu AKM AK4490, ten pracuje s 32 bitovým rozlišením a architekturou Velvet Sound. Čip umí zpracovat signál PCM 32 bit / 768 kHz a DSD do 11,2 MHz.

2018 12 21 TST Advance Acoustic UX1 3

Síťové služby přehrávače (ať už něco jako Spotify nebo TIDAL či lokální AirPlay a DLNA zdroje) a celé ovládání vůbec mimochodem zvládnete nejsnáze pomocí aplikace Playstream.

Výrobce udává na také ambiciózní technické parametry, minimálně s ohledem na cenovou třídu. Zkreslení (bez specifikace jaké vlastně konkrétně) má být pod 0,005%, separace kanálů je přes 110 dB, stejně jako odstup signálu a šumu.

Advance Paris UX1 je, jak už bylo řečeno, poměrně kompaktní - má šířku jen 23 cm, výšku 13 cm a hloubku 31 cm. Spolu s váhou jen 3,8 kg je to skutečně snadno skladné a výbavou univerzální řešení.

2018 12 21 TST Advance Acoustic UX1 4

Přehrávač UX1 jsme zkoušeli v rámci našich redakčních sestav - tedy místo OPPO UDP-205 s Norma Revo IPA-140 a Harbeth Monitor 30, pak místo Cambridge CXC s Cambridge CXA80, ale také spolu s Teac NT-503 v kombinaci s Emotiva XPA-DR2 a KEF LS50. O podrobnostech výbavy z pohledu kabeláže, filtrů a dalšího příslušenství se dozvíte v pravém sloupci.

V basové lince "Riders on the Storm" od The Doors ("The Very Best of The Doors" | 2007 | Rhino | 081227999582) bylo cítit rukopis francouzské firmy. Bas byl přeci jen lehce nadýchanější, hebčí a sametovější, ale zato velmi příjemný a pocitově plný. Není to utažený a dramatický bas, ale tak poklidně houpavý, solidně objemný a férově spořádaný, schopný i ve své bohatosti a měkkosti už pěkně oddělit tón od tónu a dát hlubokým tónům řád plně adekvátní své cenové hladině.

2018 12 21 TST Advance Acoustic UX1 6

Jemnější a vřelejší, ale přesto pěkně barevný a takový živý zvuk slušel vokálnímu pásmu - hlasům Carerrase, Dominga a Pavarottiho v "O Sole Mio" ("3 tenors in concert" | 1990 | MFSL | UDCD 587) každopádně slušel. V oné celkové pěknosti a příjemnosti se snadno ztratí jakýkoliv limit nahrávky nebo systému a přitom nemáte pocit, že by to byla nějaká deka nebo nekonkrétnost, zpěvákům je dobře rozumět, jsou slyšet rozdíly mezi barvou jejich hlasů a vůbec je to vlastně spořádaný zvuk, ve finále rozhodně spořádanější, než byste od přístroje s tak širokým záběrem a tak rozumnou cenovkou mohli očekávat. Má lehce "hezčí" zvukopis, ale přesto je v něm prostě překvapivá porce reality.

Nejvyšší tóny, třeba cinkot činelů v Brubeckově "Take Five" ("Time Out" | 2009 | Columbia | 88697 39852 2), zní v akurátním objemu, už solidně oddělené, čisté a ač to opět není utažený, audiofilský přednes, snažící se o artikulaci každé nuance, ale spíše je to celkově uvolněný, jemný přednes, je v něm dostatečná dávka organizovanosti, aby ševel činelů už nebyl jen jednolitým šumem, ale skutečnými tóny s dozvukem.

2018 12 21 TST Advance Acoustic UX1 7

I na dynamických špičkách ve "Voodoo Child" od Turtle ISland Quartet ("Have you ever been" | 2010 | Telarc | TEL-32094-02) bylo cítit, že přehrávač nabízí hlavně takový všeobjímající zvuk s nadhledem a uvolněností, než stažený a úderný přednes. Hudba vás obklopí a zalije, ne pomalá nebo nestíhající reagovat na dynamiku signálu, ale laděná na klidnější, neokázalý zvuk. Cítíte, že tam, kde přichází příval energie, tam se zvuk nadechnout umí.

V Claptonově "Before you accuse me" ("MTV Unplugged" | 2013 | Reprise | 8122796367) jako by dění bylo trochu vytažené kupředu a přitom hladké. Nicméně ve své ceně zvládá UX1 důstojně rozlišit detaily v pozadí, nahrávka je prostě slušně přehledná, není to analytický, takový ten zaostřený pohled na jednotlivé elementy nahrávky, ale spíše poklidná prezentace velkého hudebního celku, nicméně vše působí pěkně čistě, pěkně srozumitelně a celková solidnost prostě nedává žádný důvod ke stížnostem.

2018 12 21 TST Advance Acoustic UX1 8

Hudební scéna v "Need you now" ze stejnojmenné desky Lady Antebellum (2010 | Capitol | 509996 33641 2 5) byla taková všeobjímající, přehrávač nabízí pěkně velký zvuk, solidně vzdušný, i tady ve své vlastní kombinaci netechničnosti a přitom čitelnosti. Scéna zároveň drží pohromadě, v pravolevém směru má dobře lokalizované nástroje, není to přes jistou nadýchanost a vzdušnost nezaostřené, prostě solidní hi-fi této třídy.

Že Advance Acoustic mají tak trošku svůj vlastní zvukopis, to je fakt - třeba poněkud na hraně nahranou depresivní Cashovu "Ain´t No Grave" ("American Recordings VI" | 2010 | american | B001395402) UX1 zjemnil, nechal ji plynout, plnou a hutnou, možná ne tak dotírající na smysly, ale zase snadno zkonzumovatelnou, klidnou a dobře přehlednou.

2018 12 21 TST Advance Acoustic UX1 5

Všeuměl Advance Acoustic UX1 nabízí za cenu ještě akceptovatelnou skutečně všestranný a přitom kompaktní přístroj až lifestylového střihu, který ale ve svém zvuku nabízí solidní hi-fi standardy své cenové kategorie. Krom skladného a na pohled pěkného obalu je UX1 ve své třídě stěží překonatelný svou univerzálností - ať už tím, co všechno a jak snadno do něj dostanete (snad jen USB port na přední straně může trošku chybět), tak tím, jak snadno to zase dostanete v solidní kvalitě ven. Nemluvíme jen o konektivitě, ale také o zvuku, který je prostě příjemný, klidný, hladký a všeobecně se s ním snadno a příjemně tráví čas. A pokud chcete, můžete vytvořit s aktivními reprosoustavami nebo koncovým stupněm velmi jednoduchý a kompaktní systém - UX1 si své "U" jako univerzální opravdu zaslouží po všech stránkách.

Kč 25 990,-

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE - VNITŘNOSTI

--- --- --- --- ---

KLADY

+ množství funkcí v jednom šasi

+ decentně vřelý zvuk

+ velmi solidní čistota v dané třídě

+ fér cena za "všeuměla"

ZÁPORY

- pohyb v menu a nastaveních by mohl být komfortnější

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: RP Audio | www.rpaudio.cz 

Přenosky Ortofon

Xavian Quarta Evoluzione

AKCE KEF

Polk Audio | hi-fi reproustavy

GMG Power

AV Center

Dynaudio se slevou

Thrill Audio

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

VOIX Premium Audio

RP Audio

Rodel Audio | hi-fi studio Praha

Dream Audio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

ELAC

Kabely Supra

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo SC-2 [1] + [4]
Norma Revo PA 160 MR [1] + [4]
Grandinote Shinai [3]
Cambridge CXA81 [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]

ZDROJE SIGNÁLU:

Métronome DSC1 [1]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
Emotiva ERC-4 [2]
RME ADI-2 DAC FS [2]
Teac NT-503 [3]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

Xavian Quarta Evoluzione [1]
KEF LS50 Meta [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

GoldenEar SuperSub X [2]
2x REL T/Zero MKIII [3]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Planar 1 [2]
+ Rega Elys 2
Pro-Ject Tube Box S2
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie [2]
Cardas Clear (sluchátka) [5]
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7 [1]
+ SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB) [2]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax) [1]
Monster Cable M1000 (HDMI) [2]
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Siltech Ruby Mountain II powerCON [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [2]
Nordost Red Dawn [3]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

GMG Power Harmonic Hammer 3000P [1]
iFi iPower pro RME [2]
IsoTek EVO3 Syncro UNI [2]
IsoTek EVO3 Genesis One [2]
IsoTek EVO3 Titan One [2]
IsoTek EVO3 Sirius [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Nordost Qbase Qb8 [2]
Furman AC-210 A E [3]

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
AKG N700NC
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [2]
IsoAcoustics DELOS 1815W1 [4]
IsoAcoustics DELOS 1815W2 [2]
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
Xavian Quarta Stand
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
zakázkový stojan kov / sklo [3]

Beyerdynamic

32 200 200 wdq

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

 

Dynaudio Contour i 200 200 avs Elfton Vigo MKII Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Hornmanufaktur - jen hudba Denon - hi-fi legenda HIFI GUIDE Superhifi Lepší Zvuk

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Kohut Audio Dynamique Audio 200 200 wdq zidoo 

VPI gramofony a pračky LP Studio Špalíček - Ostrava 24 200 200 hifistyl Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio