facebook twitter gplus gpluspage youtube flickr pinterest linkedin

Hi-Fi Voice logo
Varování
  • Směrnice EU o online soukromí

    Tato stránka využívá cookies pro správnou identifikaci, navigaci, sběr anonymních statistických dat a další funkce. Návštěvou naší stránky souhlasíte s umístěním tohoto typu cookies na Vašem zařízení.

    Chci vidět plné znění této direktivy EU

OPPO BDP-95

+ 2
+ 0

2011-09-27 - TST - Oppo BDP-95 1

Jméno OPPO je na světě v porovnání s většinou podobně známých značek jen okamžik. Konkrétně od roku 2004, kdy vznikla v kalifornském městě Mountain View. Přestože nestihla během těch několika málo let vyprodukovat zrovna přehršel produktů, stačilo to, aby si získala – pravda, ne stále ještě úplně ustálenou a neotřesitelnou – vynikající pověst ve světě milovníků dobrého zvuku. Přestože v současnosti firma oficiálně vyrábí pouze Blu-ray přehrávače, mnohem spíše by se slušelo hovořit o univerzálních přehrávačích, či dokonce univerzálních přístrojích, protože nový model BDP-95 umí mnohem víc než jen roztočit kotoučky s filmy.

Snadno rozpoznatelný vzhled přehrávače tvoří v zásadě jen dva mohutné prolisy, táhnoucí se zleva doprava celým čelním panelem, mezi nimi je „uvězněn“ velký panel, v němž se skrývá jednoduchý, ale přehledný displej, dvířka mechaniky a vpravo zapuštěné dotykové ovládací prvky. Vlevo od panelu pak už jen logo výrobce a drobná, nevtíravě svítící dioda indikující aktuální provozní stav. Vpravo je velmi nenápadně ukryt jeden z dvojice USB portů. To – vlastně kromě nezbytných značek, dávajících na obdiv, co všechno OPPO dovede – je vše, designu vévodí čistota a jednoduchost. I díky tomu působí přehrávač muskulaturně a zároveň elegantně. Oproti předchozím modelům je to znatelný krok kupředu (jakkoliv je vzhled otázkou osobního vkusu). Přitom téměř osmikilový přístroj nijak velikostně nevybočuje ze „standardních“ rozměrů – 43 cm na šířku, 31 cm do hloubky a necelých 10 cm na výšku.

2011-09-27 - TST - Oppo BDP-95 2 

Zadní panel BDP-95 pak naznačuje potenciál jeho schopností. Najdeme zde skutečně širokou paletu vstupů a výstupů – v první řadě tu jsou hned dva HDMI výstupy, snadno tak můžeme OPPO provozovat s televizorem a zároveň projektorem bez nutnosti přehazování kabeláže. Samozřejmostí je standard HDMI 1.4a a možnosti nastavení – jeden HDMI výstup tak třeba může vést video a druhý audio. OPPO v tomto prostě vyhoví jakýmkoliv požadavkům. Pokud by náhodou HDMI bylo málo, ještě tu máme kompozitní i komponentní video výstupy. Co je ale ještě lepší, to je soustředění výrobce na zvukovou stránku věci – je tu samozřejmě optický i RCA digitální výstup, k němu pak 7.1 analogové RCA výstupy, dvojice nesymetrických stereo audio konektorů a dvojice XLR symetrických analogových výstupů. K „totální“ sestavě schází snad jen XLR digitální výstup, ale kdo by si na něj při pohledu na zadní stranu OPPA vzpomněl?

 

Od výčtu audio a video výstupů se dostáváme na opačnou stranu, tedy ke vstupům – krom již zmíněného USB vstupu na předním panelu najdeme ještě jeden stejný vzadu, hned vedle eSATA konektoru pro přímé připojení pevných disků. Nechybí ani dnes už téměř povinný ethernetový port pro domácí počítačovou síť – využijeme jej při streamování dat z vlastní sítě i stahování obsahu BD-Live. Vyčerpávající sestavu konektorů doplňuje ještě IR konektor a RS232 konektor pro instalaci do moderních „inteligentních rezidencí“ s ovládacími systémy.

2011-09-27 - TST - Oppo BDP-95 3 

Tolik k imponující sestavě přípojných míst BDP-95, kterou doplňuje neméně zajímavý a široký katalog přehrávaných formátů. OPPO BDP-95 zvládne překousat Blu-ray (samozřejmě včetně 3D) i DVD disky s obrazovým materiálem, DVD-Audio disky, SACD i CD, dokonce také ne úplně obvyklý HDCD standard, nemá žádný problém s jakýmkoliv vypalovaným diskem, prostě pokryje jakýkoliv druh kotoučků s audiovizuálními informacemi, které si umíte představit. Data (nejen audiovizuální, ale i nové firmware) také mohou téct do přístroje pomocí ethernetového kabelu nebo pomocí přiloženého wi-fi adaptéru nejrychlejší současné specifikace N. USB porty specifikace 2.0 zpracují data z flash či hard disků – MP4, DivX, MKV, WAV a nově tento model hlavně i FLAC soubory, samozřejmě i fotografie. Díky nejnovějšímu firmware a vybojovaným řízením o licenci MP3 formátu pak přehrávač od září roku 2011 přehrává i některými tolik postrádané empétrojky.

2011-09-27 - TST - Oppo BDP-95 4 

První zastávku udělejme u kvality reprodukovaného obrazu – převodníky Kyoto-G2 od Marvell s Qdeo technologií odvádí velmi dobrou práci a obraz Blu-ray disků je skutečně perfektní. Ostrý, jasný, velmi barevný a plný kontrastu, na adekvátním zobrazovači se nesetkáte se sléváním tónů, obzvláště v tmavém spektru. Tedy žádné černé fleky, ale poctivě, plynule a přesně odstupňované přechody černé. Stejně tak up-sampling DVD disků dnes již ne zcela vyhovující kvality funguje obdivuhodně – samozřejmě, že není šance, aby se DVD vyrovnalo Blu-ray kvalitě, ať už jsou algoritmy sebevíc sofistikované. Nicméně i zde je znát velmi výrazný posun k ostrosti a OPPO „vymačká“ z disku víc detailů, než se zdá uvěřitelné. V obrazové části je na tom ještě o kousek lépe než famózní Arcam BDP-100. Ale zkazit výstup přes HDMI z Blu-ray disku, to už by bylo skutečně na povážnou, už i poměrně levné přístroje mají kvalitu obrazu skvělou.

 

Tím, co OPPO – prý – odlišuje od zbytku konkurence, to je soustředění na zvukovou část produkce. Převod má na starosti 32 bitový DAC SABRE Reference Audio, sbírající momentálně jeden úspěch za druhým. V kombinaci s tvrdým toroidním zdrojem by dle všeho měla být kvalita audio výstupu velmi slušná, zvláště na danou cenovou kategorii. A nutno říci, že je. Blu-ray Constantine má velmi dobře nahranou zvukovou stopu, zvláště třeba úvodní scéna, v níž narazí auto do jakéhosi sběrače pokladů má řádnou dynamiku. A BDP-95 z ní zvukově vytěží maximum – hutný bas, mohutný zvuk a spousta energie v kombinaci s říznými výškami vás úlekem katapultuje ze sedačky. Přesně tak, jak to má být. OPPO prostě umí být velmi efektní, když je to potřeba.

2011-09-27 - TST - Oppo BDP-95 5 

Na druhou stranu, dokáže zahrát i velmi decentně, zvláště v režimu přehrávání SACD disků. Laponská tradiční hudba z disku „Mira“ uskupení Jienat staví na bubnech, cinkátkách a dalších rozličných perkusích v kombinaci s lidskými hlasy. A také na skutečně precizním sejmutí jednotlivých nástrojů. S BDP-95 to skutečně oceníte, neb v kvalitě podání si nezadá s SACD přehrávači cenové kategorie 40 – 50 tisíc, na CD vrstvě pak sáhne do hájemství strojů kolem 40ti tisíc. Tedy se nejedná o referenční přístroj, ale o příkladně navržený stroj, ťukající na dveře high-endu. Zvláště výšky balancují na té úplně ideální hraně – jsou velmi přesné, čisté a energické, nikdy ale nepřekročí hranici, kdy by řezaly nebo byly agresivní. I barvy nástrojů jsou velmi přirozené, u přístrojů s podobnou cenovkou téměř neslýchané. Kov zní skutečně jako kov, slyšet jsou i maličké detaily dlouho doznívajících cinkátek a naopak velké bubny na opačné straně frekvenčního spektra duní plně a mohutně, velmi čitelně a je přímo cítit množství rozvířeného vzduchu.

2011-09-27 - TST - Oppo BDP-95 6 

Palestrinovy mše, konktréně „5 Masses“ z katalogu Dechy, jsou ideálním materiálem na posouzení přednesu spletitých detailů a zákeřnůstek lidského hlasu, v nichž mnohý přístroj dává najevo, že jde o pouhou reprodukci. I když ani OPPO není úplně dokonalé, při zavřených očích lze už velmi dobře uvěřit tomu, že se nacházíme v chrámu, v němž zní hlasy desítek zpěváků chóru v obrovském prostoru, rozechvívají obří objemy vzduchu, který se odráží od stěn a přichází zpátky k nám. Jasně slyšitelné jsou pak jednotlivé linky – tu mužská část, tu vyšší ženské hlasy, támhle zase nade všemi vyčnívá sólistka. Jsou slyšet i tiché, nenápadné detaily jako je šum diváků kdesi v pozadí, vše má svůj řád, své vrstvy a je příkladně přehledné. Nejvyšší high-end samozřejmě dokáže zvuk zpřehlednit ještě dále a více, dokáže udělat reprodukci ještě samozřejmější a uvěřitelnější, ale na svou cenovou kategorii je OPPO skutečně skvostné. Ono okřídlené „vyrovná se produktům za dvojnásobnou cenu“ tu není úplně od věci.

2011-09-27 - TST - Oppo BDP-95 7 

BDP-95 si ale stejně dobře poradí i s našlápnutější rockovou muzikou. Lhostejno, zda Scars on Broadway a jejich hitovka „They say“, lhostejno zda Rammstein a jejich „Rosenrot“ nebo In Flames s „Reroute to remain", bicí mají drajv a energii, jednotlivé nástroje jsou velmi dobře oddělené a přitom součástí homogenního celku a celý projev má strhující rytmus. Jinými slovy, OPPO BDP-95 dokáže i elektrifikované žánry zahrát s grácií a opravdu řádnou porcí života.

2011-09-27 - TST - Oppo BDP-95 8 

Zobrazení prostoru hudební scény je v podání tohoto univerzálního přehrávače (OPPO si jistě nezaslouží jen přízvisko „Blu-ray přehrávač“) na skvělé úrovni. Nejen již zmiňovaná separace jednotlivých nástrojů, ale také samotný pravolevý prostor. Je velmi homogenní, nástroje v něm jsou naprosto jasně umístěné i ohraničené. Výborně znát je to na nahrávce „A fortnight in France“ Patricie Barber – menší nástrojové obsazení dává vyniknout šíři a kupodivu i slušné hloubce prostoru, vlevo jasně slyšíme piano a hlas hlavní protagonistky, napravo zase velký a zřetelný kontrabas Michaela Arnopola. Stejné se opakuje i u klasiky, například „Velké brány Kyjevské“ z pera Mussorgského. Jednotlivé nástrojové sekce mají svá jasná, sluchem velmi jednoduše identifikovatelné místa.

2011-09-27 - TST - Oppo BDP-95 9 

OPPO BDP-95 je za dané peníze velmi, velmi slušným přístrojem. Snad dosud existuje nedůvěra ke značce, která není postavena na desítkách let tradic, přesto Američané odvedli s návrhem své vlajkové lodi kus solidní práce a do segmentu na hranici zaplatitelnosti pro drtivou většinu konzumentů vnesli jednak skutečně špičkovou výrobní kvalitu, jednak vynikající práci s videem, ale hlavně v dané cenové kategorii nevídané schopnosti reprodukce audia. Snad se až zdá, že je z jejich strany nesmyslem pokládat BDP-95 za Blu-ray přehrávač, protože kdejaký „univerzál“ věhlasnějších značek jeho schopnosti napříč formáty a funkcemi postrádá. Takže shrnuto a podtrženo, pokud toužíte po víc než slušném CD přehrávači, velmi dobrém SACD zdroji signálu, špičkovém DVD a Blu-ray přístroji a navíc občas rádi pracujete s digitálními soubory v síti nebo na discích, pak si Vás OPPO získá – svou jednoduchostí, spojenou s komplexními možnosti, svým samozřejmě podaným výkonem a v neposlední řadě svou cenou a z ní vyplývající vysokou užitnou hodnotou. Doporučujeme!

 

Kč 30 990,- (standardní verze)

Kč 33 990,- (multiregion verze)

 

--- --- --- --- ---

 

KLADY

 

+ široký záběr funkcí – Blu-ray, DVD, SACD, CD, USB, eSATA, LAN...

 

+ výborná kvalita obrazu a dva HDMI výstupy

 

+ extra široké možnosti nastavení a individualizace

 

+ množství vstupů a výstupů

 

+ na danou cenovou úroveň vzorové zpracování

 

+ velmi dobrá kvalita zvukového výstupu – mezi TOP10 dané cenové úrovně

 

+ rozšiřování schopností pomocí firmware

 

ZÁPORY

 

- za danou cenu tohoto všeuměla vlastně nic podstatného

 

- digitální výstup nemá XLR formát

 

--- --- --- --- ---

 

VIZITKA PRODEJCE

 

WDQ

 

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript www.wdq.cz

 

+420 597 582 579

Jak správně sdílet tento článek

Pokud máte zájem o sdílení tohoto článku na svém webu,
zkopírujte si text níže a vložte jej do svého webu.
Ukázka :

OPPO BDP-95
Úterý, 27 Září 2011
Jméno OPPO je na světě v porovnání s většinou podobně známých značek jen okamžik. Konkrétně od roku 2004, kdy vznikla v kalifornském městě Mountain View. Přestože nestihla během těch několika málo let vyprodukovat zrovna přehršel produktů, stačilo to, aby si získala...

Powered by QuoteThis © 2008

Komentáře  

 
#15 Daniel Březina 2012-04-11 15:05
Cituji Luděk:
Jasně, tomu rozumím. Jak jsem již psal, jsem spíše cinefil než audiofil, o tomto přehrávači uvažuji hlavně kvůli Criterionským BD, které jsou sice kvalitou bezkonkurenční, leč sveřepě regionálně kódované. No, a občasný kvalitní poslech dobré muziky by byl vítaným bonusem.
Za přehrávačem mám AVR Onkyo 905 a 5.0 sestavu Canton Chrono 508.


Vzhledem ke zbytku řetězce Vám zcela určitě službu udělá nižší model. Pokud neplánujete změnu zesilovacího prvku za dedikovaný stereo zesilovač a důraz kladete na filmy, rozdíl v kvalitě poslechu hudby bude malý a investované peníze navíc spíše vyhozené. Máte-li ale v plánu pořídit nějaký high endový A/V receiver či stereo zesilovač aspoň ze střední kategorie, pak po dobu životnosti nižšího Oppa budete velmi pravděpodobně spokojen.
Citovat
 
 
#14 Luděk 2012-04-11 14:55
Jasně, tomu rozumím. Jak jsem již psal, jsem spíše cinefil než audiofil, o tomto přehrávači uvažuji hlavně kvůli Criterionským BD, které jsou sice kvalitou bezkonkurenční, leč sveřepě regionálně kódované. No, a občasný kvalitní poslech dobré muziky by byl vítaným bonusem.
Za přehrávačem mám AVR Onkyo 905 a 5.0 sestavu Canton Chrono 508.
Citovat
 
 
#13 Daniel Březina 2012-04-11 13:21
Cituji Luděk:
Dobrý den,
máte možnost porovnat tento přehrávač s Oppo BDP-93? Ospravedlňuje výkon 95-ky dvojnásobek ceny 93-ky? Těžiště využití přístroje u mě bude rozhodně spíše filmové, ale i poslech hudby bych si chtěl užít. A pokud koupím nový přehrávač, ať už za 17 nebo za 33 tisíc, bude to na dlouho. Takže bych nerad "ušetřil" na úkor dobrého poslechu.
DěkujiLuďku, to je složité. 95 je určitě znatelně lepší než 93. Otázkou je zbytek Vašeho systému a jeho možnost využít vyšších kvalit 95ky... Také si uvědomte, že cena nestoupá úměrně s kvalitou, ale spíše téměř po exponenciální křivce.
Citovat
 
 
#12 Luděk 2012-04-11 13:06
Dobrý den,
máte možnost porovnat tento přehrávač s Oppo BDP-93? Ospravedlňuje výkon 95-ky dvojnásobek ceny 93-ky? Těžiště využití přístroje u mě bude rozhodně spíše filmové, ale i poslech hudby bych si chtěl užít. A pokud koupím nový přehrávač, ať už za 17 nebo za 33 tisíc, bude to na dlouho. Takže bych nerad "ušetřil" na úkor dobrého poslechu.
Děkuji
Citovat
 
 
#11 Daniel Březina 2011-11-12 19:46
Milý jfb, OPPO umí stremovat data uložená na domácí síti pomocí DLNA protokolu. Ale tuším, že se to týká jen některých souborových formátů (tedy se stávajícím firmware). FLAC, MP3, tuším, že neumí MKV po síti... Ale je to jen otázka firmware.
Citovat
 
 
#10 jfb 2011-11-11 23:49
Existuje cenovo porovnatelny a rovnako dobry AV Receiver, čo sa týka dekodovania a prevodu audia do analogu? Chyba mi totiž u OPPO podpora streamovania z PC - DLNA klient, to je važny nedostatok, nechapem prečo sa to nikde v recenziach nespomína.
Citovat
 
 
#9 Juraj 2011-10-07 17:01
Danieli, vďaka!
Citovat
 
 
#8 Daniel Březina 2011-10-07 14:50
Juraji, opět bych podotkl, že zesilovač bych vybíral spíše s ohledem na reprosoustavy než na samotný zdroj signálu. Z PrimaLuna výrobků bych samozřejmě doporučil nejvíce DiaLogue One, ale i řada Premium bude víc než důstojným partnerem... Audio iNova určitě není špatná, ale sáhnete-li po Naim či PrimaLuna, uděláte lépe.
Citovat
 
 
#7 Juraj 2011-10-07 11:06
Ďakujem za rýchlu odpoveď, potešila ma o to viac, že práve NAIM a hlavne PRIMA LUNA sú mojimi top kandidátmi.. Na ten Xindak sa ešte určite pozriem. Čo sa týka PRIMA LUNA, viete mi odporučiť podľa Vás najvhodnejšiu radu k OPPO: Prologue, Classic, Premium, Dialogue? A ešte poslednú otázku: Aký je váš názor na PEACHTREE AUDIO iNOVA (NOVA) v súvislosti s OPPO BDP-95?
Citovat
 
 
#6 Daniel Březina 2011-10-07 10:01
Dobrý den Juraji, možná by stálo za to vzít to z opačné strany - který zesilovač vytěží maximum z reprosoustav ELAC. Dobrý zdroj signálu vždy dodá kvalitní vstupní data, pokud je toto splněno, spárování by mělo být spíš na straně reprosoustav a zesilovače. Některé z elektronek PrimaLuna by mohly velmi dobře zafungovat, stejně tak třeba Xindak XA6800, který máme momentálně k testu vůbec není špatný. Možná také třeba i Naim Nait5i - prostě některý ze strojů, který má pěkný, silný bas a energii by byl pěkným spojením. Ale vždy je to jen a jen o Vašich uších :)
Citovat
 
 
#5 Juraj 2011-10-07 09:52
Dobrý deň Daniel, veľmi Vám ďakujem za výbornú recenziu (konečne sa na to niekto podujal), ktorou ste mi definitívne potvrdili moje rozhodnutie zadovážiť si túto výnimočnú mašinku. Otázka pred ktorou teraz stojím, znie: Čo k nej? Viem, je to zdanlivo nezmyselná otázka, pri takom kvante existujúcich audio značiek, ale aj keď som strávil nemálo času pri hľadaní vhodného komponentu k OPPO BDP-95, nenašiel som ani len indíciu, aký zosilovač by v porovnateľnej cenovej relácii dokázal vyťažiť z OPPO maximum. Je predsa známe, že sú komponenty, ktoré sa k sebe hodia viac a iné menej. Ak by ste mi dokázali poradiť v tejto neľahkej otázke, budem Vám vďačný. Čo sa týka ozvučenia, tak som viac menej rozhodnutý pre reprosústavy ELAC, sériu 200 alebo 300.
Citovat
 
 
#4 Daniel Březina 2011-09-29 09:37
Dobrý den Petře, rád bych Vám vyhověl, bohužel starší generace neprošla přímo mýma rukama a tudíž nemohu soudit z konkrétních zkušeností. Čistě papírově jsou uvnitř komponenty novější generace, které mají znatelně lepší parametry. Takže je tu slušná pravděpodobnost, že výkon bude lepší...
Citovat
 
 
#3 Petr Němec 2011-09-29 09:26
Dobrý den,
můžete prosím tento přehrávač porovnat s jeho předchůdcem Oppo 83 SE, jehož recenzi jste myslím také uváděli, např. kvalitu obrazu Blue-Ray nebo převzorkování obrazu z DVD a především zvukovou kvalitu - z CD nebo SACD.
Děkuji.
Citovat
 
 
#2 Daniel Březina 2011-09-27 10:18
Dobrý den Štefane, co se týká ventilátoru, byl slyšet jen při skutečně extrémně tichém poslechu hluboko po půlnoci a spíše jen při pasážích mezi skladbami, hlavně pak pouze byl-li přístroj položen na zesilovači a zahříval se. Stál-li samostatně, nepotřeboval se chladit a tudíž byl tichý. Takže ano - pokud nebude mít přístroj dost vzduchu a prostoru a budete poslouchat zhruba na úrovni hlasitějšího šepotu, může být ventilátor slyšet.
Citovat
 
 
#1 Štefan Drugda 2011-09-27 10:15
Dobrý deň,práve uvažujem nad kúpou prehrávača a rozhodujem sa medzi Rotelom RCD-1520 a práve medzi týmto,takže mi vaša recenzia prišla akurát vhod a chcem vám za ňu poďakovať.Mal by som len jednu otázočku ohľadne ventilátora,či ho náhodou nie je počuť pri veľmi tichom nočnom počúvaní,ďakujem.
Citovat
 

Přidat komentář

Prosíme všechny uživatele o udržení slušné a věcné diskuse. Redakce si vyhrazuje právo vymazat příspěvky odporující zákonům ČR a SR nebo porušující slovní morální statut. Jakékoliv útoky na ostatní diskutující povedou k uzamčení tématu a vykázání diskutujících.


Bezpečnostní kód
Obnovit

A dále třeba...

Denon RCD-M39 a SC-M39

Daniel Březina

12.12. 2012

Denon RCD-M39 a SC-M39

Mikro CD receiver je ideálním strojkem tam, kde potřebujete na minimu místa maximum funkcí. Denon má v této kategorii dlouhou tradici úspěšných modelů. Hledáte-li pak patrně nejlevnější kombinaci zvukově přijatelného, značkového... Číst dál

Sennheiser IE800

Daniel Březina

11.02. 2013

Sennheiser IE800

Závisí špičkový zvuk na rozměrech? Nebo jde jen o zakořeněný předsudek, pocházející z dob dávno minulých? Vždyť svět je plný příkladů technologií, které za poslední roky a desetiletí zvýšily své kvality... Číst dál

Yamaha YSP-5100

Daniel Březina

29.08. 2010

Soundbar... Moderní řešení prostorového zvuku do moderního bytu, v němž není možnost nebo chuť instalovat složité kombinace reproduktorových soustav, umisťovat reproduktorové kabely a řešit optimální umístění všech součástí vícekanálového reprodukčního... Číst dál

Parasound P5

Miroslav Láb

07.10. 2014

Text o předzesilovači Parasound Halo P5 najdete v souhrnném textu s Parasound Halo A23. Číst dál

Denon PMA-2010AE

Daniel Březina

30.03. 2010

Co se vám vybaví, řekneme-li „Denon“? Minimálně v poslední dekádě – plus mínus pár let – to asi u většiny budou dostupné dvoukanálové přístroje slušné kvality a také masivní aktivita... Číst dál

Nordost Tyr 2

Daniel Březina

24.06. 2014

Nordost Tyr 2

Americká firma Nordost požívá v high-endovém světě velkou prestiž. Na to, že byla založena „až" v roce 1991, stačila si vydobýt respekt posluchačů po celém světě. Že si firma nehraje... Číst dál

Pro-Ject Phono Box

Daniel Březina

13.05. 2014

Pro-Ject Phono Box

Vinyl je krásná hračka, je stylový, je moderní, je prostě vlna, která se šíří světem a strhává stále více a více milovníků hudby. Dokonce i těch, kteří by jinak o... Číst dál

BOSE AE2w

Daniel Březina

17.02. 2015

BOSE AE2w

Amar Gopal Bose vybudoval pod svým jménem takový malý zázrak. Dokázal produkty své značky prosadit do pozice lifestylového doplňku, možná až šperku a dostat se do povědomí lidí, kteří se... Číst dál

Denon DHT-T100

Daniel Březina

13.05. 2014

Denon DHT-T100

Tak jak před rokem či dvěma každý známý i neznámý výrobce reprodukční techniky bezhlavě začínal vyrábět sluchátka, tak v roce 2013 svět zaplavily takzvané zvukové základny, či zvukové projektory (či... Číst dál

Eurostar Ostrava

eurostar

Značky jako Bowers & Wilkins, Denon, KOSS, Rotel nebo Canton hovoří za vše.

 

Okuste nekompromisní i dostupný high-end a styl.

 

www.eurostar-ostrava.cz

TYKON

tykon

Je třeba říkat víc?

 

Acoustic Energy | Audia | Audio Research | Cambridge Audio | darTZeel | Electrocompaniet | Elipson | EMM Labs | Music First Audio | Rega | Sonus Faber | Wadia | Wilson Benesch | ...a další

 

www.tykon.cz 

Perfect Sound Group

psg

Citlivě vybrané, společně dokonale hrající produkty věhlasných značek s dlouhou a úspěšnou historií, to je katalog Perfect Sound Group. 

 

Burmester / T+A / IsoTek / KEF / Tannoy / Genelec / AVID / NAD / Koetsu / PSB / Neyton / ASUS / a další...

 

www.perfectsoundgroup.cz 

BaSys CS

basys

Existují jistoty: skvostný zvuk z mini rozměrů BOSE,  osvědčené nejčistší hodnoty high fidelity Pioneer. Doplit je můžete šperky značky Marantz, ELAC či Cabasse a beyerdynamic...

 

Ať už jste milovník dobré hudby nebo chcete stylový audiovizuální šperk, jděte k BaSys CS.

 

www.basys.cz 

  REKLAMA

170 170 aq


170 170 tykon


170 170 hifiguide


170 170 basys pioneer


170 170 yamaha

170 170 eurostar


Perfect Sound Group


170 170 cptpraha


Voice Audio


170 170 soundstyle

RP Audio


170 170 ZenSati


Horizon Trading Prague


170 170 smarthifi


170 170 dsi

ÚVODNÍK

SLOUPEK ŠÉFREDAKTORA

Léto je tady!
Rozhořelo se léto, doba festivalů a všeobecně akcí pod otevřeným nebem a to ne jenom těch hudebních. Byť právě ty jsou mým dnešním tématem. Právě jsem se vrátil z Rock for People, jednom z trojice nej... česko-slovenských open air akcí spolu s ostravskými Colours a slovenskou Pohodou. A tak nějak trochu proti mému očekávání se právě na RfP odehrálo jedno z top vystoupení, na kterých jsem v posledních deseti letech měl tu čest být.

Celý článek...

Ptejte se nás

Zeptejte se na co chcete, pokusíme se poradit jak nejlépe umíme.
E-mail:
Předmět:
Dotaz:
Kolik kanálů tvoří stereo?
 
 
 
 
 

170 170 naim mu so eisa


 
 

100 350 ropreoso

100 350 wdq

100 350 heas

Zaškatulkovat Madeleine Peyroux (víte jak se anglicky řekne Peru? Tak právě TAK se správně čte/vyslovuje Peyroux) je opravdu těžké. Ať zpívá vlastní či převzaté písně (Cohen, Dylan, Waits ale třeba i Charlie Chaplin), výsledkem je zvláštně originální, těžko popsatelný výraz, vyznění skladby á la ...no prostě á la Madeleine Peyroux. Pro mnohé (většinu) je těžké se odlišit (a dělají pro to doslova "psí kusy"), pro Madeleine je těžké "zapadnout" (do dnešní doby). Její skladby se totiž pohybují kdesi v trojúhelníku... Číst dál

PARTNEŘI  

pdivider partner-eurostar partner-tykon partner-basys partner-dsi partner-psg partner-heas partner-hifiguide partner-rpaudio pdivider

pdivider partner-yamaha partner-cpt partner-panter partner-xavian partner-aq partner-smarthifi partner-wdq partner-htp pdivider